Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Sıradışı yarışma dünya pazarına görücüye çıkıyor

Eki 02, 2015

Dünyanın en büyük medya prodüksiyon şirketi Endemol Shine Türkiye’nin, ‘Cevap Sende’ adıyla ilk kez Türkiye’de izleyiciyle buluşturduğu sıradışı yarışma programı ‘People Choice’ dünya pazarında görücüye çıkıyor.

‘People Choice’ 5-8 Ekim tarihleri arasında Cannes’da düzenlenecek ve Türkiye’nin onur konuğu olduğu ‘dünyanın en büyük eğlence ve içerik pazarı fuarı’ MIPCOM’da, ‘Cevap Sende Türkiye’ stüdyosundan görüntülerle dünyaya tanıtılacak.

Yayınlandığı ilk bölümüyle izleyiciler tarafından büyük ilgi gören ‘Cevap Sende’ dünyaya örnek olacak başarılara imza attı. Stüdyodaki yarışmacıların yanı sıra ekran başındaki izleyicinin de cep telefonu veya tablet bilgisayarına yüklediği ‘Cevap Sende’ uygulaması sayesinde yarışıp kazandığı ‘Cevap Sende’ ilk bölümü yayınlandığında Apple, Facebook ve Twitter sunucularını kilitledi.

505 BİN KİŞİ UYGULAMAYI YÜKLEDİ

‘Cevap Sende’ uygulaması, programın yayına girmesiyle “En çok indirilen ücretsiz uygulamalar” listesinde üst sıralara yükseldi, YouTube’dan sonra 6. sıraya yerleşerek, Twitter uygulamasını geçti.

Uygulamayı ilk gün, 140 bin kişi indirdi. 80 binden fazla izleyicinin uygulamada sorulan her soruya aynı anda yanıt verdiği yarışmada, giriş yapan ama yoğunluktan dolayı uygulamayı indiremeyen 320 bin civarı izleyici tespit edildi. Kısa sürede uygulamayı yükleyenlerin sayısı 505 bin’e çıktı. Uygulama, program yayında olmadığı haftalarda da en çok indirilen uygulamalar arasında. Kullanıcılar, eğlenceli tercih sorularına cevap vererek Türkiye’nin cevaplarını belirlemeye devam ediyor.

 İLK KEZ TÜRKİYE’DE YAYINLANDI

Sunuculuğunu Anıl İlter’in üstlendiği, tüm dünyadan önce ilk kez Türkiye’de yayınlanan, izleyiciyi, tahmin, bilgi ve öngörüsünü sentezlemeye davet eden ‘Cevap Sende’ salı akşamları atv ekranında izleyicisiyle buluşuyor.