Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

TRT'den yeni program: Bekir Develi ile Annemin Yemeği

Oca 11, 2017

TRT 1 ekranlarında başlayan yeni yemek kültürü programı Bekir Develi ile Annemin Yemeği, Anadolu’nun yitip gitmeye yüz tutmuş asırlık yemek tariflerimi ekrana getirecek. Program, Bekir Develi'nin sunumuyla ekrana geliyor.

Cumartesi ve Pazar günleri saat 18.30’da izleyici ile buluşan Bekir Develi ile Annemin Yemeği'nde yeni neslin öğrenmeye ve yapmaya üşendiği, Anadolu’nun tarihi kadar eski lezzetlerini yeniden canlandırmak için Anadolu köyleri karış karış gezilecek.

Anneler ve Nineler Köy Meydanında Maharetlerini Genç Nesillere Anlatacak!

Anadolu’nun kaybolmaya yüz tutan yöresel lezzetlerinin arşivleneceği programda, anneler, nineler, teyzeler hem eğlenecek, hem de köy meydanında genç nesillere ve gelinlik kızlarına yemek yapmayı öğretecek. Bekir Develi ile köy meydanında kurulan mutfakta en taze ve doğal malzemeler ile yöreye has yemekler pişerken, Anadolu insanının misafirperverliğini ve sıcaklığı, anne ve ninelerin hikâyeleri, yörenin kültürü ekrana taşınacak.

Bekir Develi’nin şakalarıyla süsleyeceği ve sohbetleri ile mutfağa dair püf noktalarıyla renklendireceği programın her bölümü farklı bir köyde, farklı aşçılarla geçecek, farklı yöresel lezzetler izleyenlerle buluşacak.

Yemek yapmayı hiç bilmeyen bir insanın bile izledikten sonra yöresel yemekleri rahatça yapabilmesini sağlayacak programın her bölümünün sonunda yemeği yapan aşçıya sürpriz hediyeler verilecek.

Cumartesi ve Pazar günleri, saat 18.30’da farklı bir köyün meydanından yükselen leziz kokular, TRT1 ekranlarından izleyici ile buluşacak. Bekir Develi ile Annemin Yemeği 14 Ocak Cumartesi günü saat 18.30’da yayınlanacak ikinci bölümü ile TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluşacak.