Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

TRT'den yeni yarışma: Dinle Kazan

Eyl 24, 2016

Televizyon tarihinde ilk kez bir yarışmada sadece iyiler kazanıyor. Yapımcılığını Dış Yapım’ın üstlendiği yerli yarışma programı Dinle Kazan, oyuncu Derda Yasir Yenal’ın sunumuyla ekran macerasına başlıyor.

Sadece iyilikleri neticesinde yarışmacı olmaya hak kazananların yarışabildiği ‘Dinle Kazan’ın diğer yarışmalardan farkı, iyilik ve yardımseverlik üzerine kurulu olması.

Dinle Kazan’ın profesyonel oyuncusu, dört bir tarafı gizli kameralarla çevrili mekânlarda, yoldan geçen vatandaşlardan yardım isteyecek, farkında olmadan yarışmaya dâhil olan yardımsever ve iyi yürekli vatandaşlar yarışmaya hak kazanacak.

İyilik yapmak isterken yarıştıklarını fark etmeyen vatandaşlar, oyuncunun anlatacağı hikâyeyi dinledikleri an yarışmaya dâhil olmaya başlayacaklar.

Oyuncu hikâyesini tamamlayınca bir anda sunucu Derda Yasir Yenal kameralarla ortaya çıkacak ve yarışmacıya az önce anlatıcının hikâyesinden yola çıkarak 5 soru yöneltecek. Soruları bilen yarışmacı, soru başına 50 TL, toplamda ise 250 TL’nin sahibi olacak. Şansını ikiye katlamak isteyen yarışmacılar “katla kazan” etabında sunucunun soracağı son genel kültür sorusuyla yarışma boyunca kazanacağı ödülü ikiye katlayacak. Yarışmacının soruyu bilememe durumunda ise kazandığı ödülün yarısını Dinle Kazan ekibine iade edilecek.

Hiç tanımadıkları birine yardım etmeyi kabul etmeleriyle bir anda kendilerini yarışma içerisinde bulan iyi insanların anlatıldığı program Dinle Kazan, Derda Yasir Yenal’ın sunumuyla 25 Eylül Pazar gecesi saat 22.45’de TRT1 ekranlarında ilk defa izleyici ile buluşacak.