Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Çukur'a haftanın yorumu: Mahallemiz Esnafından Berber Muhittin

Kas 27, 2018

DiziGazete.com Yazarı Dilek Doğu'dan Show TV dizisi Çukur'a haftanın yorumu: Mahallemiz Esnafından Berber Muhittin

Bölüm başlayalı tam kırk beş dakika oldu fakat yazacak tek kelime bulamıyorum. Yok sadece kara kuzular Çeto Özer. Bıçakçı ufaklık Saadet arasında gidip geliyor konular. Yamacın deli deli hareketleri artık çok baydı. Zaten şöyle bir düşünecek olursak kardeşlerin hepsi birbirinden deli. Ama en çok deli olan hangisi bilemedim şahsen. Cumali yıllarca yatmış çıkmış hiç bir şey umurunda değil . Selim ailenin ahin çocuğu ama pişman geri geldi. Vartolu desek anlatmaya gerek yok. Yamaç deli idi son bölümlerde zır deli oldu. Aslına bakacak olursanız ben bu dört kardeşi de seviyorum sanırım. Keşke Kahraman da yanlarında olsa idi. Muhteşem olurdu bence.

Ama gene de Emmi ve Selim’in pavyonu basma sahnesi harika olmuştu. İdris baba son dakika gelip Arslan parçası diyerek mekana dalması çok anlamlı olmuş. Ama meyhane sahnesi on numara olmuş. Sanki artık yavaş yavaş açığa kavuşacak konular. Meke’nin meyhaneye gelmesi iyi oldu bence .Çocukcağız meğerse babasını çukura bile gömememiş. Tek başına yapa yalnız kalmış. Celasun’un kardeşlerini bile o gömmüş. Tüm kemiklerini kırmışlar bu yüzden acımadan. Ama o yine yapa yalnızmış. Neden bıraktınız onu yalnız . Siz acı çektiniz siz üzüldünüz o üzülmedi mi. Onun günahı neydi ki her şeyi tek başına üstlendi. Gerçi tam her şeyi bilemiyoruz amma ve lakin ben şu an Meke’yi haklı buldum . Eğer gerçekten bunlar onun anlattığı gibi ise haklı hem de yüzde yüz.

Bak Sultan ana ve İdris babanın Sena ve Yamacın evine gittiği sahnede güzeldi. Aslında biraz daha duygu katılamaz mıydı evet olabilirdi. Ama olsun bu da yeterdi.

Ve beklediğimiz özlediğimiz sahne Yamaç sahalara çukura geri döner hem de muhteşem bir dönüş. Meke babasının biraz da olsa huzur buldu. Yamaç ile araları bundan sonra düzelecektir. Mahallede artık birlik beraberlik başlayacak sanırım. Ben o eski mahalleyi özledim. Siz özlemediniz mi doğru söyleyin lütfen. Lütfen artık biraz huzur mahalle için.

Saadet bebeğini kara kuzulara vermemek için doğurmamak için tüm çabasını sarf etse de o bebek doğacaktı zaten.

Ama İdris Koçovalı bak olmuyor bu yıllar önceki meresin ile yine o günlere mi döneceksin sen. Kapıda öpüşmeler falan hiç yakıştı mı baba sana .Sen ki o kadar olaylar atlattın her şeyini kaybettin. Hiç oldu mu şimdi bu sahne. Zaten o Meliha karakterini hiç sevmedim. Var bu karakterde bir karaktersizlik. Şahsen ben hiç güvenmiyorum bu kadına. Hep kara kuzular ile bağlantısı varmış gibi geliyor bana. Ama yine söylüyorum olmadı baba hiç olmadı bir puan düştün gözümüzden inşallah toparlarsın hemen.

Vallahi ne yalan söyleyeyim hiçbir sahne beni üzmemişti bu kadar bu akşamki bölüme kadar. Ne uzun zamandır beklediğimiz Cumali ve anne babasının kavuşması. Ne de Vartolu Saadet ve bebeklerinin kavuşma sahnesi. Aliçonun annesinden gelen mektubu Cumali’ye okuması geçmişi anımsaması kadar. Bakın hep yazdım gene yazıyorum bu zavallı Aliço'nun geçmişi çok manidar olaylı çıkacak. Onun bu hallere gelmesinin elbet bir sebebi var. Adam Askeriyede keskin nişancı imiş . Komutanlarının gurur ile bahsettiği adammış. Sonra neler oluyor ise oluyor o bu hallere düşüyor. Annesi onu göremeden ölüyor bu Aliço'nun içinde hep bir yara olarak kalıyor. Çok merak ediyorum hem de çok. Bir de tabi ki sezonunda olan olaylar nasıl bir şekilde bu güne geldi onu merak ediyorum. Bu Çeto Mahzun Cumali anlaşılan hapishanede tanışmışlar orada neler olmuş neden böyle düşman olmuşlar. Cumali ile olanlar yüzünden mi çukura gelip yerleştiler onu merak ediyorum. Sanırım ben çok şey merak ediyorum. Ama açık ta kalan çok konu var.Merak etmemiz çok doğal izleyici olarak değil mi.

Küçücük bir not Sultan ananın oğlunu görünce bir anda yemek hazırlaması sofra kurması ayaklanması sizce de abartı olmamış mı. Bence olmuş hem de fazlası ile. Sultan ana artık ayaklansın istiyordum ama bu da olmamış.

Mesela haftaya neler olacak. Celasun ihanet edecek mi evdekiler zarar görecek mi onu da çok merak ediyorum . Vartolu oradan ailesini ne zaman kurtaracak. Selim Ayşe ile konuşurken ufak ta olsa bir diyalog geçti Akın ile ilgili. Selim onun kendi oğlu olduğundan şüphede sanki. Sadece bana öyle gelmiş olamaz değil mi bu çok açıktı konuşmalar da. Şimdi birde bu merak konusu olacak. Akın gelse belki açığa kavuşur diyeceğim de haydi bakalım hayırlısı. Gelsin elbet öğreniriz.

Şimdi neler olacak İnşallah bu hafta ki kadar boş geçmez .bu bölümde Sadece mahallede düzenlenen cenaze meyhane sahnesi Cumali’nin evine dönüşü Vartolu'nun bebeğini görmesi güzeldi. Eh bunlara maalesef toplasan on dakika sürdü. Gerisi lastik gibi uzatılmış sahneler idi. Artık umalım yeni bölüm öyle olmasın. Yeni bölüm yeni yorumlar da görüşene dek kendinize iyi bakın sevgi ile kalın.