Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Çukur'a haftanın yorumu: Hoş Geldin Vartolu Sadettin

Kas 20, 2018

DiziGazete.com Yazarı Dilek Doğu'dan Show TV dizisi Çukur'a haftanın yorumu: Hoş Geldin Vartolu Sadettin

Sizler de benim gibi aynı şeyi merak etmiyor musunuz? Neyi mi geçen sezon sonu olan olayların ikinci sezon nasıl geliştiğini nasıl o kadar olayların toparlandığını. Ölenler nasıl öldü kurtulanlar nasıl kurtuldu. Selim’i kim kurtardı. Paşa nasıl öldü diğerleri nasıl kurtuldu. O düğün akşamı o kadar silahlar atıldı kurşunlar havada uçtu. Nerede ise herkes kurtulmuş nasıl olmuş. Tek bir açıklama yok . Bir geri dönüş yapın lütfen bizlerde anlayalım değil mi artık.

Veysel’in ikizi varmış meğerse oda bizim tavşancı imiş. Kardeşinin öldüğünü de bilmezmiş. Falanmış filanmış siz inandınız mı. Ben pek inanmadım var bu işte bir terslik. İzleyelim görelim bakalım. Ama bence bu adam kesin kendi kardeşini öldürdü onun yerine geçti. Yani bu ikizi falan değil tavşancının ta kendisi. Tamam o ikizlermiş ama o tavşancı Yamaçtan Vartoludan intikam için geri geldi. Hem de kendi kardeşini öldürerek.

Vay Yamaç efendi mankenlerin içerisinde altın . İyi işmiş vallahi .Ama sen es gürle canını ortaya koy tüm ganimet Veysel ve ekibinin olsun sevmedim ben bu işi.
Zaten Vartolu ve Medet bozguna uğradılar. Canlarını zor kurtardılar Yamaç gitti bozguna uğradı. Akşın intihara kalkıştı. Sena geldi onu kurtardı. Selim babasına Meliha’nın yerini söyledi. Oda gitti Meliha’yı yemeğe çıkardı. Kavga oldu falan filan. Çok ama çok boş değil mi sizce de. Konular sahneler lastik gibi o kadar fazla uzatılıyor ki. İnanılmaz derecede. Sanki o birinci sezonda o soluksuz heyecan içinde izlediğimiz dizi bu dizi değil. Geçen sezon her haftayı iple çekerdim. Yorumlarken yaz yaz bitmezdi .Ama dolu dolu yazardım. Oysa şu ana bakın dizi bölüm o kadar anlamsız o kadar her hafta aynı tekrar ki yazacak bir şey yok. Bir kere Aliço yok. O olmadan dizinin tadı yok ki .Çıksa çıksa beş dakika ya çıkıyor ya çıkmıyor. Biz seni çok özledik Aliçom lütfen geri gel uzun uzun kal her bölüm. Seninle gazoz içmek güzel oluyor ekrandan karşılıklı. Gel sana bir gazoz ısmarlayın Aliçom.

Bu bölüm içinde renk katan tüm oyunculuk gücünü ispatlayan Celasun oldu. Yaşadığı olaylar annesi ve eşi arasında kalması. Tüm olaylar karşısında çektiği acıyı bizlerle gerçekten yaşıyormuş gibi yansıtan sayın Kubilay Aka emeklerinize sağlık. İnşallah dizi sonunda ak kızın ile çok mutlu olursun.
Ah be Vartolu sen bu kadar basit numarayı kara kuzuların inanacağını mı sandın. Sence de çok basit olmadı mı kolay olmadı mı tüm olaylar. Senin gibi zeki bir adam nasıl düştü bu tuzağa. Zaten bak Çeto da yakıştıramadı bu basit tuzağı sana. Bu arada Saadet sen gene kamalı bıçakçı ufaklığa dikkat et eninde sonunda o kurtaracak seni oradan demedi deme.

Yamacın adamı Ersoy şimdilik şüpheden kurtulacak sanırım. Ne de olsa Yamaç onu bilerek isteyerek vurdu ki o zan altında kalmasın. Yoksa Çeto ve Mahzun ondan ciddi olarak şüphe duyacaklardı. Ama artık kendini onlar için feda ettiğini düşünecekler güvenecekler.Bu sahne esnasında Yamacın Eşkıya filmini bizlere anımsatması hoş olmuş. Büyük usta Şener Şen’e saygılarımızı iletirken İnşallah çok kısa olsa da dizimize konuk olursunuz diyerek senaristimize bir rica da bulunalım. Büyük ustamıza tekrar selamlar sizi ekranlarda görmeyi özledik.

Bu arada benzerlikten bahsetmiş gönderme yapılmış derken şunu da yazmadan olmazdı. Yamaç Cumali ve diğerlerinin eve yaptıkları baskın esnasında sürpriz doğum günü partisi olduğunu anladıkları sahne ellerinde kalan silahlar sizce de çok tanıdık değil mi. Aynı sahne geçtiğimiz bir iki sene öncesinde Poyraz Karayel dizisinde Poyraz ve diğerlerinin ellerinde silahlar ile daldıkları ortamın Bahri beyin düğünü olduğunu anlamaları ile sona ermişti. Biri düğün biri doğum günü olması dışında tüm sahne aynı idi. Daha yaratıcı olmanızı kendi fikirlerinizi yansıtmanızı beklerdim. Ekran başında ki dikkatli izleyici sayısını unutmayın. İzleyiciyi diziden daha fazla soğutmayın.

Artık lütfen Şu Akşın ve kayınvalidesinin sahnelerini uzatmayın. İkisi de birbirinden dertli. Birbirlerine sahip çıksınlar artık. Ana kız olsunlar bu yaralar başka türlü iyi olmaz . Uzatmayın bizleri de ekran başında baymayın. Ve artık aile bir araya gelsin hepsi bir arada iken daha güçlü olurla yaralar daha çabuk sarılır. Aile demek bir olmak demek bir arada olmak demek. Her şeyden önce aile gelir sizde aileyi bir arada tutun. Çukur o zaman ancak sizin olur. İşte böyle az önce de dediğim gibi yazacak anlatacak yorumlayacak çok şey maalesef yok. Üzülerek kısa kesiyorum bu bölüm için.. Yeni bölüm de uzun uzun yazmak ve değişen konuları yorumlamak umudu ile kendinize iyi bakın sevgi ile kalın.