Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu: Yalnızlık Sizce Nedir?

Kas 14, 2018

DiziGazete.com Yazarı Dilek Doğu'dan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu:

Yalnızlık Sizce Nedir?

Ah be Şahin ağam sen ne damardan konuştun öyle. Bir anlattı pir anlattı ağa. Dert dedi yalnızlık dedi çile dedi sevmek dedi evlat dedi Reha dedi. İşte bende orada bittim. Zaten Reha’nın ölümüne hala kabul edememiştim. Hele ki ölüm şekli ağlatmıştı beni . Bir onun birde Servet’in ölümü. Yakıp yıkıp geçmişti bizleri. Hatırlamak bizleri tekrar üzdü.

Ama Alparslan’ım hadi hadi sen resmen aşıksın Özlem’e. Hızır reis bile anladı bunu sende kendine itiraf et . Dolu dizgin yaşa bu aşkı. Meltem seni anlamayacak zaten o artık sana aşık. Senin dediğin gibi yol arkadaşı değilsiniz. Senin de az çok anladığın gibi Meltem sana aşık oldu . O artık sadece iş olarak yanında olmak istemiyor seninle . Sen tercihini o gülen gözleri ile sana bakan Özlem’den yana kullan lütfen..Ah be enişte sen bu kadınla yoksa gerçekten beraber oldun mu. Olmadım de lütfen kadın seni tuzağa çekiyor anlasana . Hatice varken üç evladının anası varken (gerçi üçü de ortada yok ve neredeler açıklama da yok ama neyse diyelim ) senin ne işin var bu Cemre ile. Yapma gözünü sevdiğim. Eğer Hatice bunu öğrenirse zaten seni boşar barışmaz. İlyas duyarsa daha kötü. Alparslan zaten öğrenecek Özlem söyleyecek ona. Bu olay büyümeden gerçekleri anla artık. En sevdiğim karaktersin enişte . Bunu yapma sakın Allah muhafaza senide Hatice vurur dizi sensiz olmaz Hakan Karsak lütfen düzelt eşinle aranı seviyoruz bizi sakın bırakma.

Nihayet Hızır reiste faaliyete geçti . Ben artık bu kadar hakarete nasıl sesini çıkarmazsın reis diye çıldırıyordum ki . Yapacağını yaptı gene reis .Gitti Sultan ağanın yanında has adamının sağ kolunu kafasına sıktı. Tamam şiddet yanlısı değilim amma velakin reisin bu kadar geride kalması da artık can sıkıcı olmaya başladı. Hızır olmaz ise İlyas bu şekilde adam öldürmeye devam ederse ortalık çok karışacak demiştim size geçen hafta. Bakın şimdi daha neler olacak.
Gerçi dün sayın yönetmenimizin sosyal medya hesabında paylaştığı bir yazıdan ötürü çok kafam karıştı neden deyi durdum kendime. Kafamda ister istemez birkaç soru cevap oluştu. Hani derler ya kafamda delice sorular diye. İşte öyle oldum kafamın içi. Düşün düşün delirdim. Kafam bu kadar sorular ile dolu olunca da yazmak çok zor oluyor. Şimdi ne yazsam ne desem bilemiyorum. Az aşağı da ne demek isteğimi açıklayacağım.

Alparslan her şeyi öğrendi artık Ateş açığa çıktı. Bunu fedailer nasıl daha önceden bilemez. Bu ateş kaç kişiyi öldürdü Davut beyde dahil. Ve bu her şeyi çok iyi bilen her yerde adamları olan fedailer bu haini bulamadılar. Ateş olduğunu anlamadılar. İş bu kadar zamandır uzadı öyleni O zaman Alparslan bu kadar beceriksiz olan bu fedailerin yanında senin ne işin var. Sen kimden yanasın. Yada onlar söyledikleri kadar iyilerse onlar nasıl anlamıyor. Neyse bunu da çözeriz yakında sanırım.
Peki şimdi ne olacak. İlyas hain tipi sanıyor büyük bir tuzağa düşüyor oyuna geliyor. Gerçekleri bilen Alparslan olsa da artık çok geç olabilir. İlyas tipinin kafasına silahı dayadı. Ben başta olmak üzere tüm dizinin fanları soluk almadan sahnenin devamını beklerken maalesef gene reklam girdi. Şimdi iki seçenek var karşımızda. Gerçi bölümü burada kestiklerine göre zaten tipiye hiç bir şey olmaz. Zaten ben hainin Ateş olduğunu öğrendiğimden beri onun ölümünün Tipinin elinden olmasını istiyorum. Acı çeke çeke . Yaptıklarının cezasını çekerek ölmeli o. Bu yüzden tipi yaşamalı. Zaten az yukarıda yazdığım gibi kafamda delice sorular derken. Dizinin yönetmeni neden bölüm yayınlanmadan bir oyuncunun öleceğini açıklasın değil mi. Ölmeyecek yani tipide İlyas’ta merak etmeyin. Ölüm artık sadece Ateş için olacak. Ateş olduğunu amcasına ispatlayan Alparslan olur ise araları da düzelir bakarsınız. Zaten gereksiz yere abarttı sanki İlyas.Neyse sayın senaristimiz yönetmenimiz daha fazla sevilen karakterleri öldürmeden siz Ateş’i öldürün bu iş tatlıya bağlansın. Yoksa dizide izlenecek kimse kalmadığından final yapmak zorunda kalırsınız. Haydi diyelim tipi öldü .O zaman Hızır reis yada Emine gerçekleri öğrenince İlyas’ı öldürür. Yada İlyas kendi kafasına sıkar. Tüm bu acıya dayanamayan reiste kafasına sıkar. Alparslan başa gelir dizi final yapar. Tüm bunlara hiç gerek yok . Tipi ölmesin Ateşi öldürsün her şey eski düzende devam etsin bu işin başka yolu yok . Racon kesildi nokta kondu sayın senaristim izleyicinin istekleri doğrultusun devam edin lütfen bu da size derin bir mesaj olsun nokta……

İşte böyle iki gündür kafamdaki soru işaretleri sonuca varmasa da bölüm sonu soru işaretli kalınca konu az çok belli oldu. Haftaya yeni bölüm yeni yorumlara buluşana dek kendinize iyi bakın sevgi ile kalın.