Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu: İçimizdeki Düşman

Eki 31, 2018

DiziGazete.com Yazarı Dilek Doğu'dan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu: İçimizdeki Düşman

İlyas’ın içinde ki bu ateşi öfkeyi maalesef sen bile söndüremezsin dindiremezsin Şahin ağa. İlyas şu anda delirmiş gibi. Abisine olan bağlılığı bir kez daha çıktı ortaya. Ona olan sevgisi saygısı sadakati bağlılığı pes dedirttin ekran başında hepimize. Gerçi yeğenlerine o ilk andaki acı ile fazla tepki verdin ama yapacak bir şey yok. İkisini de çok fazla ezdin herkesin içinde. İlyas’ın bu şekilde yeğenleri ile arasının açılması düşmanlarınızın bunu fırsat bilenlerin çok işine geliyor ama farkında değilsin. Allahtan yanında Tufan Boran Şahin ağa var yoksa senin hepten şirazen kayacak sanırım.

Şimdi bu İzzet’in hali ne olacak bakalım demek istemiyorum çünkü sonu belli zaten. Adam her türlü pisliği yapmış .Toz işine hap işine bile girmiş. Üstelik adam her türlü hain. Birde Ateş’i sokmuş ailenin içine . Hepimiz bu güne kadar Ateşi tipinin yanında onun bir dediğini iki etmeyen bir karakter olarak biliyorduk. Amma velakin adam içimizde li düşmanmış. Resmen koynumuzda ki yılanmış. Artık onunda hesabı görülürken tüm aldığı canların hesabını vermeli geride kalanların çektiği acının kat be kat fazlasını çekmeli.

Tipi ve ablası Emine hanımın mutfaktaki duygusal konuşmanın tek tek cümlelerini yazan senarist arkadaş. Bu nedir arkadaşım Hızır reisi unuttuk göz yaşlarımıza engel olamadık. Çok ağlattın bizi çok sayın senaristim. Bu kadar duygu yülü olmasaydı iyi idi . Ama olsun güzel hatta mükemmel sahne idi emeğine sağlık.

Eniştenin işleri kısa yoldan çözmesini hep sevmişimdir. Adam düz mantık neden uğraşsın ki. Bombacı Ender gibi atıyor içeriye iki tane el bombası bitiriyor işi. Üç kişi çıktı içerden onu da Fahri baba halletti.

Size demiştim bu dizinin bundan böyle en eğlenceli en iyi ama en korkulacak ikilisi artık Tufan ve boran diye değil mi. Bakın nasıl güzel bir beraberlik içerisinde çalışıyorlar. Ama çok ama çok komikte değiller mi sizce de. Hele ki Boran’ın adamı Tekin işte o süper . Birisi gider adamları dolapta dondurur. Diğeri alır bir poşet adamları büyük keyif alarak nefessiz bırakarak öldürür. Aman ha demeyin sakın kızım sende mi, manyaksında bunların bu hareketlerini sevmişsin diye. Yok be eğlenceli taraflarını sevdim sadece. Ama adamlar çatır çatır plan yapmaya devam ediyor. Para çalıp kaçırmak için adam hafriyat kamyonu ayarlayıp içine çuvalla para atmayı hesaplıyor.

Haydi bakalım buyurun buradan yakın. Artık birde Sultan ağa ve Erdal’ımız oldu. Bakalım bu şahıslar ne işler açacaklar başlarına bizimkilerin. Bu Sultan karakteri kim onu kim canlandıracak merak ettim. Ama Alparslan hemen planları yapmış Özlem’in abisini gönderdi o çetenin içine. Sultanı da Erdal’ı da tanıyor. Ama bakalım bu kadar büyük para onun sağlam kalmasını sağlayacak mı. Yoksa bozar mı. Yada o çetenin içinde iken hangi işlere bulaşır. Hem o çetede olanlar onun beş parasız olduğunu biliyor bunca para ile geri dönmesi saçma bence o çeteye. Bakalım izleyip göreceğiz hayırlısı herkes için. Ama yakışıyorsunuz Alparslan ve Özlem aynen devam .
Hızır reisin başında bekleyen Hayriye sultan doğal olarak çok dertli. Ünal bey ile olan sohbetleri pek iç açıcı olmasa da güzeldi bence. Kadın haklı eşini evladını torununu göndü daha ne acı çekecek ki kadın.

Ah Şahin ağam ah. Sen ne acılar çektin nasıl dayandın bu acılara. Eşini oğlunu kaybettin. Şimdide can bildiğin canın bildiğin kardeşin yatıyor orada. Allah sana sabır versin ne diyelim. Hızır reis gözlerini açtığında sana da kan geldi can geldin sanki. Bu arada aramıza tekrar hoş geldin Turgay hocam . Sahnelerin keşke biraz daha çok olsa özlettin kendini iyi ki geldin sefalar getirdin.

Bu Cemre gerçekten çok safmış. Ateş onun için melek sanki gerçi onunda içinde bir şüphe var çok ketum falan diyor ama bizler gibi oda çok güveniyor sevdiği adama. Yazık olacak Cemre sana da inşallah zarar görmeden kurtulursun bu işten.

Vay be bizim muhteşem ekibe bak sen Fikret’in paralarını cukkaladılar. Ama ne para çuvalla dolar Euro tabi ki ülkemin parası Türk lirası . Adamlar çuvalla tüm paraları aldılar bir de dağıta dağıta gittiler. Plan çok güzel işledi ama bakalım Fikret bunun karşılığında ne yapacak.


Vay Ateş vay sende iyice yürek yemiş olmalısın . Kalk Fikret’in evine git .Orada adamı tehdit et. Yok efendim kimseden korkmamış devleti bitirmiş baş adamını öldürmüş Muziyi öldürmüş. Fikret’i öldürmüş. Hızır reisi vurmuş. Kimseden korkmamış . Ama İlyas olunca işler değişirmiş. . İlyas deli imiş ne yapacağı belli olmazmış. Şimdi beni arasa hazır ol gidip Fikret’in evini basıp onu ve adamı Tufan’ı öldüreceksin derse sizi öldürürüm dedi adama. Sebep açıya çıkmamak. O zaman ölümlerden ölüm beğenmesi lazım çünkü. Kimse umurunda değil bu adamın . İntikam alıyor herkesten. Aslında tipiyi de öldürecekti ama olmadı. Emine hanım son anda gelip bilmeden farkında olmadan engellemiş oldu geçen bölümde . Artık birilerinin bunu anlaması ve dur demesi lazım ama kim anlayacak. Kim öldürecek. Onu öldürmek sana yakışır tipi ağa ona göre.
Ay bu son sahnedeki tatlı yenmelerine bayıldım. Yani şahsen şerbetli tatlılar ile aram hiç yoktur. Amma velakin, O sahnede yedikleri tatlı ile ilgili bir fıkra geldi aklıma . O yüzden bayağı bir güldüm. Başka bir bölüm yorumlarında anlatırım sizlere inşallah denk gelir ise.

Hızır reisimiz şimdilik iyi çok şükür. İyileşti ama uzaktan keskin nişancı tüfeği ile sırtından vurulup sağ kalması az biraz saçma olsa da . İyi ki ölmedin maviş reisim sen ölseydin bu dizi olmazdı. İyi ki varsın emeklerine yüreğine sağlık Oktay Kaynarca . Senin nezdinde tüm ekibin set ekibinin a dan z ye hepinizi tek tek tebrik ediyorum. Bizlere böyle güzel bir dizi izlettiğiniz için.

Şimdilik bu kadar diyelim Yeni bölüm yeni yorumlarda görüşene dek kendinize iyi bakın sevgi ile kalın.