Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu: Eşkıyalara Karşı Olan Fedailer

Eyl 27, 2018

DiziGazete.com Yazarı Dilek Doğu'dan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu:

Eşkıyalara Karşı Olan Fedailer

Valla ne yalan söyleyeyim hiç beklediğim gibi bir başlangıç olmadı. Zaten çok da hevesle beklemedim bu sezonun başlamasını. Yani evet bekledim amma velakin biraz buruk bekledim. Sebebi hepinizce malum. Meryem’in diziden gidişi hiç hoşumuza gitmedi. Benim ve diğer Deniz Çakır fanları bu duruma bayağı bozuldu üzüldü. Bakalım onsuz nasıl olacak nasıl olacak. Ama tabi ki Oktay Kaynarca faktörü ve ona olan hayranlığım herkesçe malum , gene de bekledim yani artık başlasın diye.
Boran ağa ve Tufan ağa karakterlerine diziye giriş tarzlarına bayıldım. Boran’ın İlyas ile muhabbeti güzeldi. Anlaşılan dostum Yaşar’dan sonra İlyas’ın yeni dostu Boran ağa. Benim kanım kaynadı bu Boran’a adam zır deli. Neden diye sormayın adam Amerikalılara sahte dolar satacak daha ne olsun .Sevdim ben seni Boran ( Mustafa Üstündağ ) zaten severim oyunculuğunu iyi ki geldiniz. Tufan ağa tipi ile zıtlaşsa da sevimli karakter ama anlaşılan oda pek normal değil zır deli olmasa da deli yani. Sizde hoş geldiniz Hüseyin Avni Danyal.

Nizam Namildar– Tekin Temel- Mehmet Ulay- Birgen Engin -Berk Demirgüneş hepiniz tek tek hoş geldiniz iyi ki geldiniz dizimize.
Kıbrıs gezisi oradaki toplantı sahneleri güzeldi. Ama neden orada çekilme ihtiyacı hissedildi onu anlayamadım. Tamam En büyük benim hepiniz bana biat edeceksiniz demek için sanırım. Ama bu bizim güzel ülkemizde İstanbul’umuz dada olabilirdi. Ama Kıbrıs trafiğine güzel göndermeler yapmışlar helal olsun sayın senaristim güzel nüanslardı tebrikler. Kırmızı spor arabalar ise şahane idi .Söylemesem olmazdı. Bu arada ben bu İzzet Fuat Sinan üçlüsünü hiç sevmedim. Bunların ne işi var masada anlayamadım. Hangisi daha deli manyak anlayamadım.

Neyse şimdi gelelim Hızır reis ve ailesine eve evdekilere. Hani Lütfiye nerede Adnan nerede. Tamam çok ta fazla hoşlanmazdım şahsen Lütfiye karakterini gevezeliğini ama neredeler meraktayım. Ayrıca maşallah Hayriye ana son gaz devam başlar başlamaz gene birilerini bir birine ayarlayıp evlendirme peşinde. Ah be anacım sadece dizidekiler yok başka kullarını da gör sevaba gir Sabina Toziya seviyoruz seni .Özel hayatına dair konular yok reisin. İlyas ile ilgili şöyle bir üstünden öylesine geçildi. Özgür ruhlu avukatımız hala hazırda maalesef var. Ablası Cemre’de katılmış diziye. Hatta Emine hanım karar vermiş bile Ateş ile arasını yapacakmış. Bakalım bu işlerin sonu nereye varacak. Bu Fidan neyin nesi. Zafer ile Fidan arasında ne var daha ilk bölümden. Bu Galeride ki tüm adamlar neden reisin evinde . Galeriye ne oldu ? Sorular ah sorular cevapsız sorular.

Bu tipi bir işler çeviriyor demedi demeyin .Gizli gizli bir konuşma gizli gizli doktora gitmeler. Bu Gönül’den sonra düzelemedi inşallah iyi olur.
Dikkat ettiniz mi bilmem ama bölümde sürekli herkesin elinde çay vardı. Valla ya bir çay firması sponsor oldu. Yada iyi bir ceza aldı sadece çay içiyorlar. Bölüm sonunda geçen sponsor firmalarına çok dikkatli bir şekilde bakacağım.

İçimizde ki hain kim. Alparslan bu babasının sözde eski dostu ne işler çeviriyor. Aldı adamı karşısına ihanet eden kim olursa olsun ölecek dedi raconu koydu ortaya. Şimdi ikinci kez kendisinden habersiz işler çeviren Alparslan’ı amcaları affedecek mi. Gerçi ben kendi adıma onun bu kez amcalarından habersiz hareket edeceğini sanmıyorum. Bu derin devlet mevzularında bu kez amcasından habersiz adım atmaz zannımca.

İlyas yine yapacağını yaptı. Cesetleri takip et İlyas reise ulaş  Halbuki Hızır reis ona kimseyi öldürme demişti. Kan akmasın demişti. Amma velakin o konuşma tarzına İlyas çok iyi sabretti gene de bence. Boran ve Fahri baba bile zor durdu. Ama maşallah İlyas durdu durdu sonradan fena vurdu.


Fahri baba biraz daha ön plana çıkmış . Özlediğimiz adam eniştemiz de öyle ilk sezonda ki gibi daha çok çıktı. İnşallah hep böyle olur enişte (Hakan Karsak)
Valla koca bölüm sonuna kadar bekledik merak ettik Meryem için açıklama olsun diye . Ama nerede olmadı inşallah haftaya olur. Böyle diziden ayrılması bölümde sebep gösterilmemesi çok saçma olmuş. Şahsen ne senaristimize ne de bu ayrıntıyı bizlere vermeyen yönetmenimize yakıştıramadım. Gerçi tahminim haftaya bir ufak detay geçerler bizlerde buradan sitem ettiğimiz gibi özür dilemesini de biliriz. Evet maalesef beklediğim tempo da detayda değildi ilk bölüm. Ama olacak tabi ki rehavetten dolayıdır bu ilk bölüm. Bizler her zaman ki gibi tüm oyuncularımıza saygılarımızı sunarken ,tüm set ekibine a-z'ye hepsinin emeklerine yüreklerine sağlık diyoruz. Haftaya yeni bölüm yeni yorumlarda görüşene dek kendinize iyi bakın sevgi ile kalın.