Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Çukur'a haftanın yorumu: Eski Dost Düşman Olur Mu?

Eyl 25, 2018

DiziGazete.com yazarı Dilek Doğu'dan Show TV dizisi Çukur'a haftanın yorumu:

Eski Dost Düşman Olur Mu?

Bu Celasun Meke hangi ara oldular neden bu hale geldiler. Celasun ona neden artık kardeşim demiyor da berberin oğlu diyor. Oda ona damat bey diyor. Bilemiyorum ortalık karmakarışık. Kim kiminle kim kimin kuyusunu kazıyor belli değil. Ama çok güzel olmuş Celasun Meke çekişmesi iki can dostun kardeşin arasında ki bu ortam bakalım bizleri ne türlü aksiyona sürükleyecek. Celasun topal kalmış , Meke’nin kulağında sorun var belki de o yüzden saçlarını uzatmıştır ne dersiniz. Ama taş kafa olmak ona çok yakışıyordu ayrı bir karizması vardı o zamanlar. Koçavalı kardeşler bir araya gelince o da eski haline döner belki kim bilir?

Bu Mahzun neyin nesi kimmiş kimin nesi imiş kimlerdenmiş. Şahsen ben bileğinde ki deri yarım eldivene takılı kaldım. Neden derseniz sanki orada çukur dövmesi var. Belki de eskiden çocukluğunda falan çukurda yaşıyordu. Olamaz mı belki de kimse görmesin diye saklıyordur elindeki dövmeyi ne dersiniz?

Artık tam olarak kimler yaşıyor kimler ölmüş bilmek istiyorum. Tabii ki herkesi iki bölümde göstermez senaristler. O zaman reytingler düşer anlıyorum ama ne yaparsın anlamak görmek istiyoruz bizler de.

Ah be Medetim iyi ki ölmemişsin Vartolu ile senin o güzel sahnelerin olmadan olmazdı bu dizi. Ama senin ciğerler fena durumda sanki o öksürüğü hiç sevmedim şahsen. Ve Vartolu ile ilk karşılaşma sahnenizi merakla bekliyorum. O sahne harika olacak bence.

Bu arada Cumali’cim sen hafiften pisikopatsın sanki. Adamı attın mı gerçekten o kireç dolu varile anlayamasam da o bakışlar yüzünde ki o ifade sen tam olarak da yaşıyorsun .Yamacı duvara yapıştırıp intikam yemini ettiğin ben Cumali Koçavalıyım diye bağırdığın sahneyi resmen yaşadım. Damarlarımda hissettim o öfkeyi nefreti intikam ateşini. Sayın Necip Memili emeğinize yüreğinize sağlık. Hele o Yamacı taklit ettiğiniz sahneye bayıldım. Ne diyelim bu oyunculuk bu performans sadece ayakta alkışlanır.

Bu Cumali Koçavalı’nın kafasında ki plan ne çok merak ediyorum. Tamam adam intikam için geri geldi zaten devlete göre ölü kendisi, her şeyi kolayca yapabilir yapıyor da zaten. Ama aklında ki büyük plan henüz belli değil. Ben şahsen şöyle dört kardeş bir araya gelsin birleşsin çukuru ele geçirsin istiyorum. Düşünsenize Cumali Selim Vartolu Yamaç. Sizce de harika bir dörtlü olmaz mı ? Bence mahşerin dört atlısı gibi olurlar. Ve de olacaklar bakın göreceksiniz.

Bu çukurun adamlarına ne oldu böyle. Hani çukur her şey demekti aile demekti. Hani bir birleri için ölürlerdi . Şimdi o zibidi geldi diye ailenizden vaz mı geçtiniz. Metin’i örnek alsanız biraz. Bakın adam o halde iken kendini feda etti. Siz ne yaptınız kendi kardeşiniz öldürdünüz. Efe ben çukurdan çıktım ama o benden çıkmadı diyerek Yamaç için kendini feda etti ölüme attı kendini. Utanın kendinizden siz korkaklar çukurdan olmazsınız. Şimdi ya çıkın gidin çukurdan yada kalkın kendinize gelin . Kim olduğunuzu aile olduğunuzu hatırlayın.

Ve emmi iyi ki sen de ölmemişsin çok ama çok sevindim seninle beraber daha kimler yaşıyor haftaya öğreneceğiz artık. Ölenler belli berber Muhittin – Celasun’un iki kardeşi ölmüş. Annesi bu yüzden delirmiş Akşin’den alıyor hırsını öfkesini. Akşin desen zavallı yüzünden vurulmuş. Aynaya bakmaya tahammülü yok. Sürekli eskide yaşıyor deli gibi olmuş.

Ben bu Çeto şahsiyetini hiç mi , (şahsiyet demişken o dizininde tüm ekibine oyuncularına selam olsun bak burada da seni anmadan geçmedik Cumali ) hiç sevmedim sevemedim. Gülüşü bakışı her hareketi çok itici. Ama bu tamamen oyuncuk gücünden adam o kadar iyi role girmiş ki daha ilk bölünden nefret ettirdi kendinden. Tebrikler Erkan Avcı.

Sana gelince Mahzun valla neden bilem senden senin karakterinden birazda olsa hoşlandım. Çünkü sende farklı bir şey var. Nedir bilmiyorum ama sen ondan farklısın yani Çeto karakterinden . O kötü çok kötü ama sen farklısın. Bir kere aşık bir adamsın sen. Çok yanlış bir kişiye olsa da aşıksın. Evet Sena senin için çok fazlası ile yanlış bir kadın olsa da aşık adam onu koruyacaktır. Sena’ya zarar gelmesin diye onu korumak için elinden geleni yapacaktır ki yaptı zaten. Gidip Sena’yı bulduğu halde aşağıda ki adamlara o değilmiş benzetmişsiniz siz dedi.Evet Yıldız’ı kullandı bir anlamda ama çocuklarına evine bakıyor artık. Sende bir nebzede olsa insanlık kalmış. Ve bu deminde yazdığım gibi belki de eskiden çukurun adamı idin . Hala içinde bir yerler de çukurun insanı olmak var. Ne demişler sen çukurdan çıksan da çukur senden çıkmaz.

Olmadı ama Selim bu akşam bu aksiyon dolu dakikalara sende katılırsın diye düşünüyordum. Neredesin sen Selim Koçovalı .Karın kızın yaşıyor mu. Oğlun ne zaman katılıyor diziye. Haydi ama toparlanın artık çıkın gösterin kendinizi. Ben tüm aileyi bir arada toplanmış olarak görmek izlemek istiyorum. Zannımca benim gibi herkes bu konuda sabırsız. .O yüzden bir an önce toparlansanız iyi olur Koçavalı erkekleri ve kadınları .Sena bile hepinizden daha cesur bakın anlaşılan bebeğini kaybetmiş ki normal o kadar yoğun ilaç verdiler geçen sezon. Ama yıkılmamış ayakta onu örnek alsın bazı çukur sakinleri.

İşte görmek istediğimiz sahneler fragman ile geldi. Size tavsiyem önümüzde ki hafta bölümü kaçırmayın yoksa pişman olursunuz
Eh genel olarak bakacak olursak ben bu akşam daha fazla hareketli bekliyordum bölümü. Sadece iki kardeş bir arada şimdilik. Ama olsun ne yapalım her şey tek bölümde olursa heyecanı meyecanı kalmaz : ). Bu akşamlık da bu kadar haftaya yeni bölüm yeni yorumlarda görüşene dek kendinize iyi bakın sevgi ile kalın.