Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Çukur'a haftanın yorumu: Hoş geldin Koçovalı

Eyl 18, 2018

DiziGazete Yazarı Dilek Doğu Show TV'nin yeni sezona başlayan dizisi Çukur'u yorumladı.

İşte Dilek Doğu'nun Çukur yorumu:

Hoş Geldin Cumali Koçovalı

Başkalarını bilemem amma velakin ben senin diziye katılmanı çok ama çok sabırsızlık ile bekliyordum Cumali Koçavalı . Özelikle de Necip Memili’nin katılmasına çok sevindim. Ben kendisini çok severek beğenerek izleyen takip eden bir hayranı olarak diziyi izlemekten ve yorumlamaktan çok tat alacağım .Zaten severek yorumluyor izliyordum ama şimdi ayrı bir zevk olacak. Kendisinin en son Kehribar dizisini yorumlamıştım yine gazetemizde . Kısmet şimdi Çukur dizisine imiş. Müthiş oyunculuk yeteneğin karizman ile dizimize hoş geldin diyorum sayın Necip Memili.

Şimdi demeyin sadece o mu katıldı diziye ekibe diğerlerine neden bu kadar yazmadın diye  ilk öncelikle diğer sanatçılarımızdan özür diliyorum onların dizlerine daha önce yorum yapmadığım için ve de Necip beye ayrı bir hayranlık içerisinde olduğum için kendisine torpil geçmiş olabilirim. Onlarada tek tek hoş geldiniz diyelim tabi ki . Sizlerde dizimize aramıza hoş geldiniz iyi ki geldiniz. Sizleri de izlemek çok güzel olacak.

Berkay Ateş: Gülizar dizisi Berkay rolünde izlemiştim en son

Erkan Avcı : Karadayı dizisinde barut Necdet rolü ile gönüllerde taht kurmuştunuz Necdet hem duygu yüklü hem acımasız olan karakteri ile harka bir performans yaratmıştı.

Gelelim dizimize değil mi artık. Valla ne yalan söyleyeyim, Mahzun karakterinin ilk sahnesi etkiledi beni. Küçük çocuğu kurtarması ona sahip çıkması güzel sahne olmuştu. Tabi ki onlar bir aile değil onlar ne Koçavalı ailesi olabilir nede çukur ailesi olabilir. Zaten mahallenin son halinden de belli . Kimse kimseye sahip çıkmıyor herkes zor durumda. Çeto ve Mahzun gerçekten kötü karakterler. Bakalım Çukur mahallesinde daha ne olaylar olacak. Yalnız şunu söylemeden geçemeyeceğim şu Çeto karakterinin gülüşüne çok gıcık oldum. Hatta o gülüşünü duydukça tüylerim diken diken oldu.

Vartolu –Kemal- Metin- Celasun- Meke hep bu kara kuzuların elemanı olmuş gibi dursa da değiller tabi ki bunu hepimiz biliyoruz. Ama onları da harekete geçirmek lazım değil mi. Bir şekilde herkes bir araya toplanacak. Kara kuzular çetesinden tek tek hesap sorulacak.

Cumali ah Cumali diziye girişinde pek bir enteresan oldu . Valla gelmen ile gitmen bir oldu sandım.. Bir an hayal kırıklığı oldu içimde bir yerler cız etti. Ama tabi ki biliyoruz öyle olmadığını.. Aslında güzel sahneler olmuş bence. Hapishanede kavga ve ölüm sahnesi sonra morgda dirilişi gerçekten on numara olmuş emeklerinize sağlık. Aynen Gazapizm ölüler dirilerden çalacak klipinde olduğu gibi olmuş sahne. Ölü idi dirildi Cumali .
Şimdi bu kara kuzular gelmiş İdris babanın evine de yerleşmişler. Her taraf onların deyimi ile kardeşler ile dolu .Şimdi bu kardeşler ne akla hizmet ile bu kadar kafa tutuyorlar herkese anlayamıyorum.

Evet bazı kişiler ölmüş bazıları kalmış. Ama orası hala Çukur . Yani Çukur evimiz İdris- Yamaç babamız. Bu hala böyle iken kimin neye güveni bu. .Bu işin arkasında sadece Kara kuzular olamaz. Benim şahsen bir tahminim vardı hatırlar iseniz geçen sezon sonunda. Ben hala o fikrimde kalakaldım. Hatırlatayım dilerseniz. Bu kara kuzular çetesinin arkasında Meliha var zannımca demiştim. Aynen de fikrim sabit kaldı ..

Ah be Aliçom seni gördüğüm için çok sevindim . Biliyorsunuz bu karakter dizinin en sevilen karakteri idi.. Şimdi garibim hepten içine kapanmış konuşmuyor. Sadece çorba diyor . O çorbayı da Sena getiriyor kimse farkında değil. Aliçonun evini bile darmadağın etmişler. Ne istediniz ki o garibin kendi başına mutlu olduğu o yerde. O gazoz kapakları işe yaradı sanırım . Artık yavaş yavaş şekillenmeye başladı bazı şeyler Yamacın kafasında. O da anladı artık geri dönmesi gerektiğini . Kemal zaten dünden razı . Bakalım Metin nasıl ikna olacak o ancak Cumali yada Yamacı görünce ikna olur sanırım. Artık Yamaçta biliyor abisi Cumali’nin geldiği. Kemal’de biliyor artık Cumali döndü. Şimdi herkes birlik olacak Çukuru geri alacaklar. İşte asıl macera şimdi başlıyor.

Ve Yamaç yediği dayaktan sonra halı sahaya asılı olarak bırakılır.. O yediği dayaktan sonra gene iyi dayandı. Ben onu kurtaran Cumali abisi olacak sanmıştım. Amma velakin Selim abisi oldu. Artık yavaş yavaş kadro tamamlanıyor. Hepsi tek tek toplanacak. Bileğinde ki kesik izlerini sizlerde gördünüz. Zaten gördük Selim yaşıyor . Gelip kardeşini kurtardı abisine teslim etti. Neden kendisi de gelmedi bilemedim. Onun yaşadığı pişmanlığı acıyı herkes biliyor. Yaşadığını kara kuzular biliyor muhtemelen. Haftaya çok heyecanlı bir bölüm olacak anlaşılan. Ama bu işin sonunda bence dört kardeş birlik olacak. Selim’e bu işin sonunda ne olur bilemem. Ama artık geri adım atmayacaktır. Kardeşlerinin ailesinin yanında olacaktır. Dört kardeş dediğimde sanırım herkes anlamıştır kimler olduğunu. Ama gene de yazalım Cumali Selim Sadettin ve Yamaç tabi ki. Artık kimseler sizi tutamaz Koçavalı kardeşler. Bence artık sizlerde korkmaya başlayın kara kuzular . Gerçi sizleri f-hafiften hafifte bir korku dalgası sardı ama neyse …..

Ve Meke iyi ki ölmedin. Anlaşılan Kan kardeşin Celasun da sağ. Gerçi gül cemalini bizlere göstermedi ama olsun. Bizler anladık ki zaten bahsi de geçti yaşadığında dair.Peki ailenin geri kalanı onlardan kim öldü kim kaldı. Bu hafta öylece açıklamadılar. Şahsen ben olsam bende açıklamazdım. Heyecanı kalmazdı bir akşamda her şey ortaya çıksa değil mi.

Önümüzde ki hafta kimler ölmüş kimler kalmış o anlatılır. Düğün gecesine bir dönüş yapılır.Kemal Metin ve diğerleri nasıl kurtuldu görürüz. Sanırım Medet karakteri de yaşıyor merakta olanlara haber vermiş olalım ama sadece tahmin Biraz daha heyecanlı olaylara hazır olalım. Şimdi ilk önce Selim’e karşı bir nefret dalgası esecek ortalık toz duman olacak. Ondan sonra aile bir araya toplanacak. Ve mahalle yeniden onların olacak. Sizlerde toparlanıp gitmeye hazır olun kara kuzular. Zaten biz sizi hiç sevmedik .Şimdi sırada daha diğerlerinin dönüşü var. Meliha’nın hikayesi var. Bu adamlar Meliha’nın adamlarımı onun intikamı için mi geldiler onu öğreneceğiz. Ve bu Meliha karakteri kim olacak meraktayım. Heyecan içinde bir hafta geçecek anlaşıldı. Bize bir hafta merak içinde beklemek var . Keşke her gün bir fragman verseniz 
Neyse maalesef beklemek zorundayız. Aramıza dizimize yeni katılan tüm karakterlere sanatçılarımıza tekrar iyi ki geldiniz hoş geldiniz diyoruz.. Haftaya görüşene dek kendinize iyi bakın sevgi ile kalın.