Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu: Ya Benimsin Ya Kara Toprağın

May 31, 2018

DiziGazete.com Yazarı Dilek Doğu'dan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu:

Ya Benimsin Ya Kara Toprağın

İlk sezondaki Meryem geri döndü ilk sahnede o Meryem vardı. Hiçbir şeyden korkmayan gözünü kırpmadan ölüm emri veren can alabilen Meryem geri dönmüştü. Aşkını itiraf eden ama arkasına bile bakmadan gidebilen kadını gördük . İlk sezonda ne kadar çok sevmiştik bizler bu kadını. Ona delice tutku ile aşık olan adamı. Şimdide çok seviyoruz. Ve bu aşkın devamını istiyoruz. O yazlık evde kötü bir olayın neticesi bile olsa. Balkon sahnesi çok güzel çok romantik idi. Keşke bu sahneler daha çok olsa.

Masa yine toplandı iftar sofrası kuruldu. Kimsesiz Yaşar ve Derya’nın evliliği konuşuldu. Reis ve Meryem’in boşanması konuşuldu. Ortalık toz duman karmakarışık. Şimdi Derya kaçırıldı kimsesiz Yaşar ile barıştı iyi güzel peki sonuç?

Peki bu Ziya’nın amacı ne öldüreceği gerçekte kim. Herkese mavi bocuk dağıtıyor sanki. Ünal beye gidip onun dediklerine tamam diyor. Cıa tarafına gidip onların dediklerine tamam diyor. Bakalım sonuçta hangisinin istediği ölecek. Tamam adam zaten tetikçi. Amma velakin tilki gibi adam. Herkesten paraları cukka ediyor. Ünal’dan Cıa Yaşar ve en son Hızır reis. Bu şekilde para toplamayı akıl eden bir insan Çok zeki olmalı. Ama bence kendini çok zeki zanneden insanın sonu çabuk gelir o da ayrı konu. Benim kesin olarak bilmek istediğim reis ve ailesi ne olacak barışacaklar mı. Eskisi gibi mutlu olacaklar mı. Bunu sezon sonuna kadar belli etmezler zaten. Sezon sonu demişken kendi şahsi fikirlerimi hemen yazmak istiyorum .Sosyal medyada çıkan bazı haberler var. Eşkıya yeni sezonda bomba gibi geliyor diye. Arkadaşlar lütfen henüz dizimiz sezon finaline bile yapmadı. Yeni sezonda nasıl bomba anlaşmalar yapılmış. Evet illaki yeni sezonda yeni karakterler girmek zorunda diziye. Yoksa yeni bir soluk yeni bir heyecan gelmez diziye. Bu yüzden de yeni sezonda tabi ki birileri katılacak diziye bunu bilmek için tahmin etmek için medyum olmaya gerek yok. Öyle aman içerden duyumlar aldım bomba haberlerim var diye söylentiler biraz abartı zannımca. Ha varsa gerçekten sağlam kesin içerden duyum hodri meydan yazılsın kim katılıyor kim geliyor bizde öğrenelim.

Ah kız kıvırcık sen bu Ercan zavallısının ölümüne sebep olacaksın. Bak bu çocuk seni sevmiyor. Senden hoşlanmıyor. Sen birde kalk Ömer’e şikayet et bana mesaj atıyor diye. Ah kıvırcık seni kendine bir gel. Yazık dağ gibi çocuk babanın elinde heba olacak durduk yere. Ömer’de her zamanki gibi hemen racon kesti sen kapıya git şşşşş 
Şimdi bu tipi ne zaman masaya dönecek. Özledik yani bizde onun deli hareketlerini. Artık hafızası düzelsin kendine gel tipi. Gerçekler ile yüzleş. Hızır reisin sana şuan ihtiyacı var. arkasında senin gibi birisine ihtiyacı var. Sırtını yaslayacağı dostuna ihtiyacı var. Silkelen kendine gel . Sen dua et Fahri baba ve diğerleri geldi. Yoksa o manyak Kudret seni öldürecekti haberin yok. Gerçi anlaşılan kendisi haftaya rahmetli olacak . Bakalım izleyip göreceğiz.
Dostum Yaşar bu aleme girmek ne kadar zor ise çıkması imkansızdır. Sen bu kadar kolay mı sandın gitmeyi. Bak reis ne kadar güzel söyledi o sevdiğinden ya canından olursun diye. Ama sen tutturmuşsun Derya diye . Seviyor seviliyorsun anladık. Ama sende diğerleri de artık gidemez masadan . Gitmek isterse olacaklar belli. Silahında yok artık belinde. Yapma dostum Yaşar bak bizler ekran başındaki herkes seni çok seviyoruz birde sen bırakıp gitme bizi. Derya madem seni seviyor böyle kabul etsin seni. Yoksa ikinizden birisi heba olacak. Aman sakın o klasik sahne olmasın. Yolda gider peşinden dostu Ziya o güveniyordur. Ama sırtından vurulur sevdiğinin kollarında ölür falan. Sakın bari sakın bu sahne ile olmasın olacak ise de. Ki lütfen olmaz-sın seni yeni sezonda da görmek isteriz büyük aşkı izlemek bizlere iyi geldi. Diğer büyük aşkın yıkımımı izler iken.

Lütfiye ve Adnan boşanacak m dizimizde merak edilen konu. Valla Lütfiye ’cim daha öncede yazmıştım Adnan haklı. Bir insana bu kadar baskı olmaz. Zaten adam çok bunalmış idi. Hızır reisin emri ona bahane oldu bil yani.

Vala daha ne yazsam bilemedim arkadaşlar. Çünkü aynı konu üzerinde sürekli konular. Değişik farklı olay yok dizide. Ama sanırım artık mekan bulma zorluğu çekiyorlar . Derya’da Yılmaz’ın Meryem’i kaçırdığı eve götürdüklerine göre. Herhalde Yılmaz’ı yad etmediler. Sezon sonu mekan sorunu var anlaşılan .Yeni sezonda her şey güzel olacak inşallah diyorum. Haftaya yeni bölüm yeni yorumlarda görüşene dek kendinize iyi bakın sevgi ile kalın.