Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu: Masada Lider Kim?

May 23, 2018

DiziGazete.com yazarı Dilek Doğu'dan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu:

Masada Lider Kim?

Ünal Bey ve Hızır reis çekişmesi aslında çok hoş oluyor. Ben ikisinin böyle tatlı tatlı atışmalarını, çekişmelerini seviyorum. Karşılıklı ikisi de çileden çıkıyor. Sinir harbi yaşanıyor. Amma velakin ekran başında ki izleyici hoş vakit geçiriyor.
Ama Ünal Bey yakıştı mı sana kaç yaşındaki Şahin ağayı yaka paça dışarı atmak. Ben şahsen yakıştıramadım. Tamam o doğrumu davranış mı elbette hayır. Ama o haldeki evladını yeni kaybetmiş bir adama yapılmazdı bence.

Ben bu kıvırcık Merve’yi sevsem mi ne yapsam bilemedim. Hızır dayısına evde olan biten her şeyi haber veriyor kıvırcık. Ama Hızır reis kendine karşı şahitlik yapanları yanında tutar mı tutmaz. Bak Ercan direkt Meryem’in kapısına gitti. Enişte Hatice’den mahrum kaldı. Gerçi enişte durur mu durmaz o Hatice ’siz yaşayamaz ki. Hemen bir çare aramaya başladı enişte.

Bu Özgür avukat şansını fazlamı zorluyor sanki. Zaten kimse ısınamadı karakter olarak . Ve de İlyas’ın yanına yakıştıramadı. Birde şimdi reisin ikinci kez boşanma davasına bakmaya çalışıyor. Yok bence artık Özgür kızımız artık fazla kalmaz dizide diyorum.

Meryem karakterini ne kadar çok sevdiğimi tüm okuyucularımız biliyor. Her zaman onun reis ile beraber olmasını mutlu olmasını arzu ediyorum. Hatta bebek olayına ne kadar çok sevindiğimi . Sonrasında ne kadar üzüldüğümü. Dizi karakterleri bile olsa seviyorum ben bu kadını. Amma velakin neden onun üzerinde bu kadar itici senaryo yazılıyor anlayamıyorum. Biz Meryem’i bu kadar çok seviyor iken sanki birileri ondan soğurtmaya çalışıyor bizleri. Gerçi bunu başaramazsınız çünkü biz hem karakteri ve karakteri canlandıran sayın Deniz Çakır’ı çok seviyoruz. Bu konuda bir anlaşmış olalım . Ama madem Meryem her şeyi biliyor sadece o hayatta kalsın diye yaptı her şeyi reis. Bunu Meryem’de bile bile neden bu olanlar. Bak Ceylan’da gitti. Bir kısım fanlar bundan çok memnun iken diğer fanlar memnun değil o ayrı konu. Ama bırakın artık bu kadın üzerine bu tarz senaryo yazmayı. İkisi de birbirini deli gibi seviyor. Şu anda Meryem bunu kabul etmese de o kocasına aşık bir kadın . Kocası da ona tabi ki. O zaman derdiniz ne sizin . Reis bunca dersinin arasında neden mutsuz bu kadar. Bırakın bari evinde huzur bulsun adam. Sevdiği kadının kollarında huzur içinde derin bir uyku çeksin. Ömer ile annesi kardeşi yeğenleri tüm sevdikleri ile . O ilk sezonda ki mutlu Pazar sabahı kahvaltılarını yapsınlar he beraber. Biz bunları özledik. Umarız yeni sezonda olur tüm bunlar. Lütfen biraz hiç olmazsa izleyici dikkate alınsın. Siz her ne kadar dikkate almasınız da . İzleyici düşünceleri tepkileri istekleri bunlar haberiniz olsun sayın senaristim ve yönetmenim. Yeni sezonda ayrılmış bir Hızır Meryem değil görmek istediğimiz. Tam tersi o büyük aşkları ile her şeye koyan bir birliktelik istiyoruz. İlk sezonda olduğu gibi, Her şeyin her şeyin karşısında dimdik duran Meryem’i geri verin bize. Bu arada yeni sezonda başrol karakterleri kalacak diyorum . Zaten onlar olmaz ise dizi olmaz merak etmeyin diyorum.

Bu Kudret sizce de çok sinir bozucu bir karakter değil mi. Adam babasını namaz kılarken öldürdü. Birde oğlun sana ne yapmış neden bu hareketlerin diyor adam. Ya sen resmen katilsin kötüsün aynı rahmetli dayın gibi. Bir insan babasını nasıl öldürür hem de namazda iken. Yuh diyorum sana Kudret. Bir parça bile vicdanın yokmuş. Senin o başında olan seni böyle gaza getirenler var ya. Hah işte onlar el üstünde tuttukları Ekrem’in biletini nasıl kestiler ise seni çok daha kolay harcarlar. Kafanı kullan biraz oğlum, bir kendine gel. Bir de kalkmış Derya’ya evlenme teklif etmez mi. Ya sen ne ara bu kadar kendini bir şey zannetmeye başladın. Yaşar seni yaşatır mı. Hem de Derya’ya bu şekilde asıldığını bile bile. Onu kaçırmaya çalışırken hem de . Sen çok fazla yaşamazsın canım haberin olsun. Eh Meryem tamam sende reissin anladık . Ama tek başına böyle boyundan büyük işlere neden kalkarsın ki sen . Eh Meryem tamam sende reissin anladık . Ama tek başına böyle boyundan büyük işlere neden kalkarsın ki sen. Hemen silahına sarılmalar falan. Kudret şerefsizinin istediği bu zaten . Sizde bu oyuna gelmeyin sakın. Reisi iyice çileden çıkarmayın . He bu sayede reis ile barışacaksanız o başka o zaman tamam. Ama o zor biraz sanki reisin orada olması pat diye gelmesi. İlyas’lar yetişse çatışma çıkar kadınlardan biri vurulur arada . Ay ne karmaşık bir final. Neyse artık bir hafta bekleyip göreceğiz bizde ne olacak.

Valla ben hala Ünal bey konusunda emin değilim. Sanki hala Davut beyin açıklamadığı bir şeyler var reise.Ben Ünal hain olamaz diyorum hala. Yada olmasını istemiyorum. Son ana kadar Ünal beyden son dakika bombası bekliyorum şahsen.

Bu arada tahmin soranlar çok oluyor. Ben naçizane elimden geldiği kadar yorumlamaya çalışıyorum. Yani tahminlerinde yanılma payım da var . Bunu dikkate alırsanız sevinirim.

Bence deminde yazdığım gibi yeni sezonda başrol karakterleri kalacaktır. Ama gidenler maalesef olacak. Ama onların yerine bomba karakterler ve sanatçılar gelecek haberiniz olsun. Özgür İlyas olmaz gitmez daha fazla. Yeni sezon yeni aşk bekliyorum İlyas için daha sağlam bir karakter ile mesela bir Karadeniz kadını . Alparslan aşık olacaktır artık olsun da zaten değil mi. Bu haftalık yorumlar tahminler bu kadar . Yeni bölüm yorumlarında buluşana dek kendinize iyi bakın sevgi ile kalın.