Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu: Can Sıkıcı Olmaya Başladı

May 17, 2018

DiziGazete.com Yazarı Dilek Doğu'dan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu:

Can Sıkıcı olmaya Başladı

Valla ne yalan söyleyeyim inanın dizi artık o kadar monoton hale geldi ki, o kadar can sıkıcı olmaya başladı ki inanın izlemek bile gelmiyor içimden. Şu anda içimden geçen tek şey keşke sezon sonu gelse de belki yeni sezonda yeni oyuncular ile hareketlenir renk gelir diyorum. Zaten farkında mısınız bilmem yazacak konu bulunmuyor. Çünkü tek bir konu üzerinde yoğunlaşılıyor. Sanki başka bir şey yokmuşçasına sadece o konu işleniyor. Ve gereksiz yere sevilen karakterler ölüyor. Geçen bölüm artık bu kadar acıdan sonra mutlu sona yaklaşılmış iken Gönül öldü. Şimdi tipi delirdi hastanede yatıyor. Tamam o zaten iyi olacak intikam alacak eyvallah. Reha neden öldü şimdi. Şahin ağa bu acıya nasıl dayanacak. Yazık değil mi bu adama. Hem çok anlamsız Reha’nın ölmesi bu kadar sevilen babasına bu kadar bağlı bir evlat . Of of yok ben anlamıyorum anlamayacağım.

Gelelim Meryem karakterinin her bölüm bu kadar aşağılıyor . Her bölüm neden bu kadar yerin dibine sokuyor. Meryem tüm gerçekleri öğrenmesine rağmen bu tavırlar nedir. Haydi Hızır reise tavırlısın ya diğerleri. Gerçi reise de bu kadar tavır nedir anlayamıyorum. Tamam adam kalktı Ceylan’ı öptü bu çok kötü. Amma velakin adam senin için yaptı her şeyi . Senin yaşaman için bir evlat acısını daha içine gömdü. Sen ne yaptın gittin boşanma davası açtın . Meryem İlyas’ında dediği gibi yol olacak bu yol . Nedir bu ya her kızdığın da her küstüğün de boşanacağım da boşanacağım. Nasıl olsa olmayacak bu iş yeter valla gına geldi senin bu triplerinden. Valla ben reisin yerinde olsam bu kadar yaptığım fedakarlıklardan sonra bana böyle davransalar ben seni boşardım bilesin. Hem haydi herkesi anladım kocana Hatice’ye enişteye Alparslan’a kızdın. Şu zavallı kıvırcık Merve’ye nedir tavrın. O anne babası ne dedi ise onu yaptı zavallı. Meryem en sevdiğim en beğendiğim kadın karakter Meryem . İnan bende dahil olmak üzere senin en fanatik hayranların bile Meryem karakterinden çok sıkıldı . Hatta laf aramızda kalsın ama bazı fanlar artık senarist onu da öldürsün bu karakter olmaz böyle. Yada eskisi gibi olsun diyorlar.

Ben artık şahsen dostum Yaşar ve Derya aşkını merak içinde izliyorum. Ve kavuşmalarını çok istiyorum. Artık dizimizde Hızır Meryem aşkından daha büyük bir aşk var. Bu aşk onlarınkinden neden büyük biliyor musunuz. Çünkü kavuşamamışlar. Devlerin aşkı büyük olurmuş. Onların ki imkansız aşk. Dostum Yaşar ne silahından ne Derya’dan vazgeçmiş gizli gizli yaşamış sevdasını. Derya’da aynı şekilde dostumdan asla vazgeçmemiş . Yaşar onun elini tuttuğu an da gözlerinde ki ifade çok gerçekti. Sanki gerçek aşkı idi Yaşar . Bu aşk daha çok konuşulur çok yazılır. Demedi demeyin. İlyas Esra yada Meryem Hızır aşkından daha çok ilgi çekecek bu aşk.

Aşk demişken Hayriye ana ne olur şu herkesi evlendirmeye çalışmaktan. Ara bulucu olmaktan çöpçatanlık yapmaktan vazgeç artık. İnan senin de bu huyun bıkkınlık getirdi hepimize. Yapma etme. Bak Lütfiye Adnan aşkına . Lütfiye memnun ise de Adnan bu evlilikten hiç memnun değil. Hızır reis olmasa çoktan boşanırdı. Sen artık vaz geç bu işlerden.

Ah be Şahin ağa ne yaptın sen ne olacak şimdi. Biz Şahin ağamız bu acıya nasıl dayanacak derken. Sen ne yaptın. Sakın ama sakın bir de sen bizi bırakıp gitme artık daha fazla ayrılığı –kaldırmaz bu yürek. Valla sende gitme Ünal . Haddim aşarak söylüyorum Hadsiz desende seni seviyoruz. Bir şey olsun senin hain olmadığın çıksın meydana. Mesela Davut bey gelsin son anda girsin araya çözsün bu işi. Ama lütfen ikinizde sağ salim kalınız.
Zaten bu derece saçmalanacak ise Ceylan geri dönsün ona bile razıyım. En azından Meryem tanıdık bildik birini kıskanır. Hiç bilmediğimiz bir karakter gelip te bizleri sinir etmez krize sokmaz . Benden bu bölümlük maalesef bu kadar. Çünkü fazla yazacak bir konumuz yoktu. Bizlere veda eden sayın Mesut Akusta ve Okan Turan emeklerinize sağlık ikinizde çok özleyeceğiz. Yeni projelerinizde başarılar dileriz. İyi ki sizi izleme fırsatımız oldu. Yüreğinize sağlık.
Evet haftaya yeni bölüm yeni yorumlarda görüşene dek kendinize iyi bakın sevgi ile kalın.