Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu: Meryem’i öldürüp...

Nis 11, 2018

DiziGazete.com yazarı Dilek Doğu'dan Atv dizisi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu:

Ölmeden Önce Görecekleri Son Şey Gözlerim Olacak

Bölüme bayağıca bir hızlı giriş ile başladık. Şahsen ben sayamadım kaç kişi öldü. Reis ve diğerleri kaç kişiyi hakladılar bilemedim. Güneş- Hakkı – Ve Ekrem’in foyası meydana çıktı. Yani Meryem’i öldürme emrini verdikleri. Amma ve lakin olan sadece Güneş’e oldu. Hak etti mi ölümü bence hak etti. Ama sadece onun ölmesi biraz saçma oldu sanki. Hem ben Güneş karakterinin daha uzun süre kalmasını isterdim. Bence çok ama çok başarılı bir sanatçı. Artık yapacak bir şey tabii ki . Ne yapalım artık yeni dizilerde , yeni başarılarına emeğine sağlık Ertuğrul Postoğlu. Ama bence bu sahnelerde ki en güzel an maalesef Güneş karakterinin ölürken duyduğu son sözleri idi. Ölmeden önce görecekleri son şey benim gözlerim olacak. Ah Hızır reis ah senin o güzel maviş gözlerini yakından görebilmeyi ne çok isterdim. Bir kez göreyim razıyım 

Bu kadar gıcık uyuz bir karakter gelmemişti sanırım diziye. Dışarıda lodos eser içeride poyraz esti derler. Evet doğru anladınız Reşit karakterinden bahsediyorum. Ne kadar itici ne kadar sinir bozucu bir karakter bu . Ama ne yalan söyleyeyim Seda Yıldız çok başarılı bir oyuncu. Daha öce oynadığı izlediğim Kurtlar Vadisi- Kollama-Veysel Karani- Bin bir Gece gibi bir çok diziden tanıdığımız oyuncumuz gerçekten alkışlamak istiyorum. Neden demeyin adam bu kadar başarılı olmasa daha diziye girer girmez kendinden nefret ettirmezdi. O kadar başarılı ki gerçek gibi inanasım geldi. Tebrikler alkışlar sana Reşit ‘çiğim
Ama bu burada kalmaz adam daha gelir gelmez Hızır reise diğer herkese kafa tuttu. Pudra Hakkı’nın tozlarını geri istedi ve dostum Yaşar’a kafa tuttu. Hem de kendi mekanında dostum Yaşar’a . Hiç olacak iş mi bu. Dostum Yaşar Hızır Reisten emirde aldı itiraz da edemiyor diye düşünmeyin Etti işte yapmadı reisin dedikleri. Vermedi Reşit’e istediğini. Ama ortalık toz duman tabi ki. Ama bu dostum Yaşar’da hep ten kafayı yemiş. Baksanıza artık reise de baş kaldırıyor . Ama olmaz sakın şimdi değil sakın ama sakın ölme. Sen şu andan itibaren yaşamaya mecbursun. Anlaşılan o ki doktor kızımız senin şu Hayriye ananında bahsettiği geçmişteki sevdalın. Ama siz neden niçin nasıl ayrıldınız bilmiyoruz. Amma velakin öğrenmemiz lazım hatta ve hatta bu aşkı en başında tekrar yaşamanız lazım. Bizdim de ekran başında senin gibi koca yürekli bir adamın sevdasını izleyip o duyguları ekran başında yaşamamız lazım. Ah Yaşar’ım dostum Yaşar’ım sakın bizi şimdi bırakma. Biliyorsunuz dostum dizide en sevdiği karakterlerden birisi. Hatta ve hatta daha ilk girdiği bölümde aile ile en yakın olan o olacaktır dost olacaklar diye de yazmıştım hatırlarsanız. Şimdi sakın bizi bırakma.

Yani Hayriye ananın sözlerine genelde hatta hiç katılmam genelde az buz saçmalamaz çünkü. Ama bu akşam ki fikirlerinde sonuna kadar katılıyorum. Ceylan ve Meryem yurt dışı fikri nedir ya. Allah aşkına hanginiz akıl etti yazdı böyle bir şeyi. Bizler zaten Ceylan karakterine son derece karşı iken sizler nasıl Meryem’in sürekli dibinde yazıyorsunuz sahneleri. Eyvallah bizlerin haddi değil tabii ki nasıl ve ne yazacağınıza karışmak. Ama birazcık da olsa izleyicini de hakkı yok mu, isteklerini söylemeye. Fikir beyan etmeye. Az da olsa izleyici yorumlarına göre hareket etmek reyting açısından da iyi olmaz mı sizce de. Sayın senaristlerimiz sayın yönetmenimiz. Tabii ki takdir sizlerin , Bizlerin ki naçizane fikir beyan etmek. Ama lütfen sakın sezon finali yapıp Meryem’i öldürüp onsuz bölümler ile başlamayın. Şimdiden harcayacağınız emeklere yazık diyoruz.

Bu arada söylemeden geçmeyelim ben şahsen doktor kızımız ile Alparslan arasında bir şeyler olur diye düşünüyordum. Ama demek ki dostum Yaşar’mış doktorumuzun aşkı. Şimdi anlaşıldı neden hastanede ona yenge deme sebepleri. Orada çalışanlarda kimsesiz tabii ki. O yüzden ona yenge demeleri. Aman dostum Yaşar sen yeter ki ölme ayrılma diziden biz seni kavuştururuz doktor hanımla pardon yengemiz ile. Evet aşk demişken Özgür avukatımız da yoktu bu akşam. Aman olmasa da olur zaten kimseler İlyas ve onu yakıştırmıyor. İlyas’a çok daha dediğim dedik tuttuğunu koparan karakter istiyoruz biz . Mümkün ise de esmer güzeli olsun. İlyas’a yakışır.

Evet biraz espiri biraz yorum biraz da eleştiri ile dolu yorumlarımız bu bölüm için maalesef bu kadar. Yeni bölümü heyecan ile bekliyorum hem de uzun süreden sonra merak ile beklediğim bir bölüm olacak. Dostum Yaşar’dan dolayı. İnşallah umduğumuz gibi olacaktır. İlyas ve diğerleri gelir yada kimsesizler dostumu kurtaracaklardır. O zamana dek kendinize iyi bakın sevgi ile kalın.