Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Çukur'a haftanın yorumu: Araf'ta kalmak

Nis 10, 2018

DiziGazete.com Yazarı Dilek Doğu'dan Show TV dizisi Çukur'a haftanın yorumu:

Araf’ta Kalmak

Ah Nedret ah her şey senin yüzünden. Senin delirmen yüzünden. Ne oldu şimdi kime ne yaptın . Kendine mi ailene mi yoksa Sultan anaya mı. Bence herkese yaptın sen . Ne mi yaptı diye soranlara cevap zaten belli. İçinde ki kini öfkeyi nefreti bir anda kustu Nedret. Bu güne kadar içinde ne varsa tuttuğu bıraktı sele kapıldı duygular. Bak Vartolu sana o kadar izah etti anlattı. Kendinden pay çıkartarak tüm yaşadıklarını anlattı adam. Ama sen dinlemedin ısrar ettin olan Sultan anaya oldu. Oysaki böyle olmayabilirdi . Ama zaten olmuş ile ölmüşe çare yokmuş değil mi. Demek ki Nedretin bunları yaşaması gerekiyordu.

Sizce bu Sena ve Yamaç işi ne olacak . Yamaç artık Emrah’ın abisi olduğunu biliyor. Şimdi artık birde abi kardeşimiz var . Gerçi Sena hala hazırda onunla öz kardeş olduklarını bilmiyor. Anne bir kardeş yani . Gerçi Güzide’nin öz annesi olduğunu henüz Emrah’ta bilmiyor. Güzide’yi onu evlat edinen birisi sanıyor .Amma velakin işler karmakarışık bu konuda kim kimin kızı kim kimin kardeşi karışık. Zaten bu dizlerde hep böyle kim kiminle nerede ne zaman bellide değil 
İşte budur Salih ve Saadet mutlular. Az da olsa kısada sürse bu çok ama çok güzeldi. Neden sanki bu rüyalar çok kısa sürüyor. Mutlu olmaya ama sonuna kadar utlu olmaya onlarında hakkı yok mu. Çukurdan gitseler onlar geçmişi unutsalar çukurdakiler geçmişi unutsalar. Sanki hiç bir şey yokmuş gibi. Kahramanı unutsalar yani o karakteri değil onun ölümüne Vartolu!nun sebep olduğunu unutsalar. Hep böyle dağ tepe bağ bahçe dolaşıp piknik yapsalar mutlu olsalar ne olurdu sanki. Ama her şey bir rüya kısacık mini minnacık bir rüya imiş.

Peki yeni ikilimize ne diyeceksiniz Emrah ve Nazım için. Bence süper ikili oldular .İkisi de bir birinden daha deli . Ama normal değil mi zaten kardeşler değil mi. Hem de aynı babanın evladı. Sonuçta ikisi de beyefendinin oğlu. Adam her şeyi en ince ayrıntısına kadar o-planlayan ölçüp biçen hareket eden birisi idi. Bu ikisi bence daha çok ama çok iş yaparlar. Ha şu da var ikisinden biri diğerini öldürür bu işin sonunda ama kim kimi öldürür işte onu bilemem.

Bu arada beyefendi demişken ben şahsen hala inanmıyorum onun öldüğüne. Sanki her an bir yerlerden çıkıp geliverecek gibi. Zaten hiç cenazesi bile olmadı. Ayrıca hatırlarsanız geçen bölümde onu alıp gittikleri sahnede şöyle bağırıyordu . Ben ölmeyeceğim Nazım gelip intikam alacağım, ölmeyeceğim . İster misiniz geriye gelmesini. Valla ne yalan söyleyeyim ben isterdim şahsen . Tamam adam deli hem de zır deli . Ama arkadaşlar adam usta oyuncu benim diyor izlettiriyor kendini. Söylemeden atlamadan geçmeyelim sayın hocam sayın Burak Sergen emeklerinize sağlık . koskocaman alkışlar size gelsin.

Ya yine standart olacak ama gerçekten çok tek düze oldu bu dizilerin geneli. Hep standart hep rutin hep beklenen olaylar. Sultan vuruldu başarılı geçen bir ameliyat ama his yok yürüyemez. En azından bir müddet böyle gider . Asabi birisi olur daha çok kırar geçirir etrafı . Sonra yaptıklarının farkına varır . Herkes ile gelinleri ile iyi olur. Bu güne kadar hep evde terör estiren Sultan ana gelinlerine mecbur hale gelir. Ama yine aile bir arada kalır her şey yoluna girer. Olacaklar bunlar bence . Baykal beyde çıka gelir oh şenliğe bak sen. Vartolu eninde sonunda kardeşlerine yardım edecektir. Onların yanında yer alıp oda bir koçovalı olduğunu ispat edecektir. Şu an Nazım karakterinin yanında yer alması bile oyun sanki bana öyle geliyor.

Zaten yakında sezon finali yapar gibi bence yani .Biraz heyecan katmak lazım değil mi. İşte o zaman Cumali gelir Selim’in hapisteki oğlu gelir. Diziye birkaç yeni karakter daha katılınca renk gelir heyecan gelir. Aklımda Cumali karakteri için bir isim var amma velakin yine bu akşam diğer bir kanalda yayınlanan diziden henüz çok yeni ayrıldığı için yazamıyorum ismini. Bence o gelebilir Cumali karakteri olarak. İnşallah olur bence çok yakışır. Zaten bu çukurda öz be öz kardeşi de oynuyor yabancılık çekmez.

Fragman ise aslında bildik sahne heyecanı meyecanı yok. Sulatan Yamacın Medeti öldürmesine zaten izin vermez. Medet için değil oğlunun vicdanı sızlamasın acı çekmesin diye izin vermez. Yani maalesef yine bayağı bayağı heyecansız bir bölüm izledik. İnşallah önümüzde ki hafta bol heyecanlı bir bölüm olur. İşte o zamana dek kendinize iyi bakın sevgi ile kalın.