Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu: Sezon sonu diziye veda edecek

Nis 04, 2018

DiziGazete.com yazarı Dilek Doğu'dan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu: Sezon sonu diziye veda edecek

Bu bölüme konser tadında havasında başladık. Şahsen ben seviyorum bu şekilde araya serpiştirilen şarkıları. Hem Zara hem de Olgun Şimşek ikisi de mükemmel yorumcular. İkisinin de seslerine sağlık. Bu arada Zara demişken dizide Gönül’ün yaptığı patavatsızlık neydi o öyle. Emine abla ve Gönül pat diye anlatıverdiler her şeyi. Ama hani hiç kimse hiç bir şey bilmeyecekti. Emine hanımdan vazgeçtim Fikret ve tipiden öğrendi. Gönül nereden öğrendi. Hakkı bunu söylediğinde Gönül yoktu. Daha sonra onun yanında da konuşulmayacağına göre o neden biliyor. Neyse bunlar basit ama ufak tefek detaylar. Sadece ilgimizi çekiyor . En azından artık Servet ve Mübeccel sonsuza dek beraberler. Servet artık sevdiği kadın ile beraber uyuyup onunla uyanacak. Seni şimdiden özledik Servet keşke gitmeseydin.

Ah şu Ceylan Meryem ikilisinin yakınlaşmasından hiç hoşlanmadım. Zaten bildiğiniz gibi Ceylan karakterinden hoşlanmam bu aşikar. Ama neden bu yakınlaştırma bu birlik anlayamadım. Tamam Meryem çocuklarını ona emanet etti diyecek içlerinizden bazıları. Ama işte bu zaten akıl almaz bir olay. Meryem onu hiç sevmez, hatta nefret eder. Hatta ona günahını bile vermez. Değil çocuklarını kocasını vermek. Çok saçmalık bu şimdi , en büyük sırdaşı oldu birden bire. Hadi ondan da vazgeçtim Meryem’in artık Ceylana can borcu var. Ne olur daha fazla uzatmayın . Böylesi güçlü bir karakter olan Meryem’i bu kadar ezdirmeyin. Ölecek ise ölsün ama ezik olmasın lütfen.
Zaten bu bölüm sadece Meryem üzerine kurulmuştu. Hasan beyin öldürülmesi, geri kalan tüm ekibin ölmesi hepsi yan sahne gibi kalmıştı. Hiçbir şey yoktu. Bom boş geçen anlamsız bir bölümde. Zaten artık her şey meydanda. Sezon sonu diziye veda edilecektir. Hepimiz bunu biliyoruz. Baksanıza artık yazacak bir şey bile bulamıyoruz. Olay yok aksiyon yok merakla beklenen yeni bölüm yok.

Eskiden olsa ilk sezon böylemi idi. Yorumlarda aman şu konuyu da es geçmeyelim atlamayalım. Bu kısmı da çok güzel ve önemli idi yazmadan olmaz derdim kendi kendime . Şimdi yazacak konu yok. Ünal bey ve Hızır reisin Hasan beyi öldürme planları. Tam istendiği gibi gelişti. Hiç bir aksilik olmadı. Hastanede Selda Meryem’i öldürmeye geldi. Hiç aksilik çıkmadan silahı ile Meryem’in yanına kadar geldi. Hadi o zaten gizlice girdi içeriye silahı ile. Ceylan ve yardımcısı silah ile nasıl girdi. Ceylan artık görevde değil. İkisi de nasıl elini kolunu sallayarak silahları ile girebilir içeriye. Ufak ama gerçekten göze batan detaylar bunlar.
Ufak tefek detaylar demiş iken gecede yine Yüzümü güldüren birkaç sahnede olmadı değil. Mesela kimsesiz Yaşar’ın İlyas ve Özgür avukatımızı ziyarete gittiğinde inceden inceye laf sokmaları. Ben yer yatağında yatıp uyuyorum düşme riski yok demesi süperdi. Ama bu yataktan düşme konusunda İlyas’ın abisi Hızır’a soktuğu laf tüm sezonun en bombası idi bence. Abisi ben senle konuşmuyorum deyince “ ben senin kadar profesyonel değilim çok yatak dolaşmadığım için düştüm “ dediği an koptum. Ama İlyas’ım şunu bil bu laf sana mutlaka bir şekilde geri dönecektir. Bu böyle kalmaz bilesin. Zaten bu laf sokma konusunda ben Lütfiye üzerine tanımam. Her fırsatta herkese bir şey söyleyebilir. Sen de ondan özendiysen yandın bunu bil.

Son sahnede Hızır reisin her şeyi öğrendim demesini de bakmayın siz. Öğrendiği tek gerçek var oda Selda’nın ölümü. Meryem konusunda hiçbir şey öğrenmedi henüz. Bir iki bölüm daha gider bu gizem.

Bu arada Selda demişken oyuncularımız İrem Sultan Cengiz-Büşra Cebe-Ufuk Karakavak ve Ahmet Somers hepinizin emeğine yüreğine sağlık. İyi ki geldiniz usta oyunculuklarınız ile dizimize renk kattınız yolunuz açık olsun.