Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Çukur'a haftanın yorumu: Heyecanı yok

Nis 03, 2018

Dizigazete.com yazarı Dilek Doğu'dan Show TV dizisi Çukur'a haftanın yorumu:

#Heyecanı Yok

Yine bir haftadır heyecanla beklediğimiz sahne çok kısa bir şekilde bitti. Tabi ki sakız gibi uzamasın o zaman da çok sıkıcı oluyor. Amma velakin böyle heyecanlı sahnelerde bir anda bitmesin. Ben şahsen bu Vartolu Yamaç Selim hatta Emrah amir sahnesinin birkaç dakika daha uzun olmasını isterdim. Karşılıklı çatışmaları güzel olurdu. Aynı safta tabi ki. Peki bu Emrah komiser sizce de Yamaç ve diğerleri ile birlik olsa daha da güzel olmaz mı. Tabi Sena artık itiraf ettikten sonra gerçekleri.

Her şey olup bitip herkes eve döndükten sonra. Vartolunun öylece öksüz çocuklar gibi kapıda kalması sizce de çok hüzünlü değil miydi. Tüm aile bir arada mutlu Vartolu yapa yalnız .Her zaman ki gibi sadece Medet vardı yanında. Ağla Vartolum ağla. Sana ağlamak bile yakışıyor. Ailenin diğer fertleri tabi ki hemen kabullenip onu eve almazlardı. Ama en azından İdris Koçavalı iki güzel söz söyleyebilirdi. Gönlünü alabilirdi. Ama Sultan hanım bu konuda maalesef çok gergin. Sanki oğlun top oynarken vazoyu kırmış gibisin derken gözlerinde ki öfke çok inandırıcı idi. Şu an evde ki herkes Kahraman’ın ölümüne geri döndü. Zaten içlerinde çok taze idi acıları. Bir de şimdi onu öldüren İdris babanın oğlu olunca işler fazlası ile karıştı. Şimdi herkes onun karşısında . Tabii ki İdris babanın da karşısında hatta Nedret bile. Vartolu ve Sadiş’i öğrenen Nedret delirdi. Haklımı kısmen haklı. Haksız mı evet biraz da haksız. Ne yapsın adam oğlunu mu öldürsün. Sadiş ne yapsın o çocukluk aşkı idi. Sonradan gerçekleri öğrendiği andan itibaren görüşmedi ki zaten Vartolu ile . Şimdi neden her şeyi anlamadan dinlemeden bir andan Saadet’i dışlamak. Ben en çok bu olaylar içerisin de ona üzülüyorum. Bence en masum kişi Saadet. Ne yapacak Nedret şimdi tabi ki yapamayacak bu kez de Vartoluyu gelip Sultan hanım kurtaracak. Vartolu nasıl daha önce onları kurtardı ise şimdi sıra Sultan hanım da. Ah be Nedret ne kadar kızgın kırgın olsan da olmaz sana olmadı o silah . Elin de bile bir fazlalık gibi durdu yakışmadı sana. Sen en iyisi git çocuklarına annelik yapmaya devam et. Bence sen mükemmel bir anne karaktersin.
Ben bu dizide en çok hangi karakterleri seviyorum herkesçe malum. Vartolu –Medet ikilisi . Ve vazgeçilmezim Aliço . Bu üçünden birisine bir şey olur ise ne kadar üzüleceğimi tahmin edersiniz. Dizi de önemli karakterlerden birisi ölecek yazısını okuduğum da onlardan birisi diye çok üzüldüm. Ama şaşırdım . Şahsen ben Baykal beyin ölmesini asla beklemiyordum. Aslında sanki biraz tuhaf oldu ölümü. Bir anda biz ekran başında hiç görmeden. Önümüz deki haftalarda dirilip karşımıza çıkar ise hiç şaşırmam. Daha önce izlediğim başka kanal başka bir dizide adam öldü dediler gömdüler iki sene sonra dirildi geldi. Burada da Baykal bey döner se şaşırmam 
Nazım iyice delirdi sanırsam herkese oyun oynuyor . Herkese yalan söylüyor. Bence onun sonu da yakın gibi. O yüzden babasının öldüğüne inanasım gelmedi. Ama onu da öldüren bence amir Emrah olacaktır. Artık amir değil ama unutmayalım istifa etti.

Elvis çok veda etmedi mi sizce de ben şahsen çok sevmiştim bu biraz deli biraz kaçık fazlası ile aşık karakterimizi. İki bölüm de veda etti bizlere . Üzüldüm keşke bizlerle daha fazla kalsaydın Elvis.

Bu eve yapılan baskının sadece bir iyi yönü oldu. Selim ve Ayşe yakınlaştı araları düzeldi. İnşallah hep böyle de kalır. Selim demişken acaba onun hapisteki oğlu kim ne zaman çıkacak kim canlandıracak. Artık Cumali karakterinden vazgeçtik bari Selim’in oğlu gelsin hapisten değil mi yeter artık. Bu mahpushane yolu gözlemekten bizler ekran başında yorulduk. Ailesi ne yapsın . Dönün artık ikinizde.

Cumalı ve yeğen gelin artık. Unutmadan sakın dizi sadece bundan ibaret mi demeyin . Tabi ki değil . Aliço yine yaptı yapacağını. Lazı yakaladı teslim etti . Barakasın da Hale sandığı bir resim olsa da o Hale değil İdris baba ile ne ilgisi var öğrenmek için sabırsızlanıyoruz.

Fragmandan anlaşılan Medet yanlışlık ile eve baskına gelen Nedret’e ufak bir zarar verdi. İdris baba buna kızgın .Konuşacak belki sadece bakalım izleyip göreceğiz. Ama sanırım haftaya heyecan dolu bir bölüm var. Sabırsızlık ile bekliyoruz. Yeni bölüm yeni yorumlarda görüşene dek kendinize iyi bakın sevgi ile kalın.