Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu: Tek tek gittiler

Mar 28, 2018

DiziGazete.com yazarı Dilek Doğu'dan Atv dizisi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu:

Ben Senin Babanı da Tanırdım

Ah Meryem ah neden bu kendine yaptığın eziyet. Aman ha sakın yanlış anlaşılmasın ben , kendini kurtar bebeği aldır demek istemiyorum. Neden tüm bu acıyı kadar tek başına yaşıyorsun. Hatice bir kadın olsa da bir yere kadar senin yanında olabilir. Alparslan zaten erkek senin her anını paylaşamaz. Sen asıl eşinle paylaşmalısın ondan saklamak neden. Hadi reisten vazgeçtim bari Hayriye ana ile paylaşsaydın. O her zaman senin yanında oldu. O senin en büyük destekçin olabilirdi . Tüm bu olanları gidip en büyük rakibin ile paylaşman hiç olmadı. Tüm bu olayları Ceylan’ a anlatmak onunla paylaşmak ne demek. Birde gidip Ömer’i Bebeği ona ettin . Benden sonra onlar sana emanet dedi. Hatta Hızır reisi bile ona bıraktı. Sanki kırk yıllık arkadaşlarmış gibi hem de. Diziye girdiği ilk günden beri seveni sevmeyeni oldu Ceylan’ın . Doğruyu söylemek gerekirse bende pek karakteri oturtamadım hiçbir zaman diziye. Her şeyi ben bilirim edası ile dolaşmasını hiç sevmedim, halada sevmem. Tam bir Meryem hayranıyım yani ben. Ama ben bile Meryem’e yakıştıramadım bu halleri. Bizim görmeye alışkın olmadığımız bir Meryem’e döndü resmen. İlk sezonda olan onuruna gururuna düşkün olan kadı gitti bambaşka birisi geldi. Neden bu Ceylan’ı bu kadar göklere çıkarma Meryem’i yerlere serme merakı. Diyorsanız ki hiç öyle göründüğü gibi değil beklenenin görünen he zaman doğru olan değil diyorsanız o başka. Yani Meryem değil olan sonunda ona olmayacak ise bir şey demeyelim. Tüm sözlerimizi de geri alalım. Bende böyle olabilir diye başka bir Meryem fanı ile duygularımı paylaştım. Hatta oda o sahnede bitti Meryem benim için dedi. Yine ona söylediğimi söylüyorum . Olmaz bu dizi Meryem siz olmaz . Gelin bu yanlıştan sizlerde dönün. İlk sezonda ki aşkı isteyenlere geri veri. Hızır & Meryem aşkı geri gelsin.

Bu arada İlyas’ımıza geçmiş olsun diyelim. Oh valla keyfine diyecekte yok. Annan Özgür avukata çorba tarifi bile verdi. Oda geldi pişirdi oda sana. Neredeyse birde elleri ile içirecekti . Aman o olmasın bari İlyas’ım . Çok ta hoş bir sahne olmazdı İlyas Çakırbeyli için. Zaten kolunun başına nasıl ve ne geldiğini sağ olsun kimsesiz Yaşar detaylıca anlattı. Yeterince rezil oldun İlyas’ım. Bari bir an önce iyi ol bu mevzu kapansın. Ama yine söylüyorum .Özgür avukat yakışmadı olmadı senin yanında. Başka bambaşka birini istiyoruz biz İlyas aşkı için.

Ceylan Davut bey ikilisi . Biz Davut beyin tekrar görevine dönmesini istedikçe olmuyor nedense. Tabii ya bakın unutmuşum ben. Biz yazmıyoruz ki senaryoyu bizim istediklerimiz olsun. İzleyici her türlü izliyor nasıl olsa. Reytingler iyi gittiği sürece sorun yok nasıl olsa. Ama bakınız reytinglere maalesef gerilemeye başladı. Zaten daha önceden güçlü bir dizi vardı karşısında. Şimdi hem dönem dizisi hem harika bir jön var karşısında . Umalım dizimiz yenik düşmesin bu reyting savaşında. Aman unutmayalım birde kadını anlatan bir dizi varmış şahsen izleyemedim hiç. 4-5 dizi karmaşası var . Bakalım bir iki bölüme belli olur her şey zaten. Ceylan Davut bey ve Hasan üçlüsünün yaptığı ufak toplantı kısa öz ve vurgulayıcı idi. Neresi vurgulayıcı derseniz günümüz politikasını anlatan ufak ufak göndermeler vardı bence. Gerçi çokta detaya girmeden kısaca geçmişler bu konuşmayı ama güzeldi .
Şimdi bu masada her şeyi kabul ediyorlar . Ya da herkes öyle zannediyor. Peki Hızır ve diğerlerinin oynadığı oyun nereye kadar gider sizce. Planlar ortaya çıktığı zaman neler olacak. Ailelere zarar gelmez mi sizce de. İnşallah gelmez diyelim.

Sizce bu tipi akıllanır mı. Yok bence akıllanmaz. Evet deli gibi seviyor bu kadını. Sırılsıklam aşık Gönül’e. Aslına bakarsanız Gönül’de ona aşık . Ama affeder mi Gönül affetmemesi onu süründürmesi lazım bence. Aslına bakarsanız ben olsam asla affetmem. Ama dizi bu tabii ki gerçek hayatla kıyaslanamasa da maalesef günümüzde kadıların bizlerin başına gelen olaylar bunlar. Her gün gazeteler de televizyonlar da izlemiyor muyuz. Her gün bir kadın faciası yaşamıyor muyuz zaten. Onlar da bu gerçekleri yansıtıyor. Bize de uzaktan izlemek üzülmek hatta sosyal medyadan isyan etmek kalıyor. Maalesef hala bu olanlara mani olabilecek bir yasa yok henüz. Neyse konumuza dönelim biz.
Servet herkes ile vedalaştı hatta helallik aldı. Mübeccel’in mezarı başına gitti. Konuştu ağladı vedalaştı. Ülkeyi terk etmesi gerekiyor idi aslında. Başkası ile evlenmek için Mübeccel’den bir işaret istedi. İstediği işareti de aldı. Peki sonuç ne oldu. Mübeccel’e kavuştu nihayet oda. Ama neden seni çok seviyorduk neden ayrıldın sanki diziden. İlk günden beri bizlerle oldun iyi ki oldun . Emeklerine sağlık senin gibi ustayı izlemek çok güzeldi. Güle güle Tuna Orhan.
Meryem’in doktorunu tanımışsınızdır sanırım. Alparslan’ın ( Yunus Emre Yıldırımer ) eşi Melisa . Umalım kalıcı olursun. Mesela Alparslan ile sevgili olabilirsin . Özel hayatta olan aşkınızı dizide izlemek güzel olacaktır zannımca. Sende Aramıza hoş geldin inşallah kalırsın Melisa.

Dizide en sevilen en komik adamlar tek tek gitti. Hızır’a en yakınlar tek tek gitti. Civciv gitti Selim gitti Ahmet gitti Vehbi gitti. Tek tek gittiler .Peki bundan sonra neler olacak bakalım. Sevdiklerini kaybeden Hızır ne yapacak .Meryem her şeyi saklamayı nereye kadar becerecek. Alparslan bu sırrı ne zamana kadar tutacak. Bu annesi bildiği kadının acısını nasıl taşıyacak kendi içinde. Bebek yaşayacak mı. Meryem yaşayacak mı en önemlisi . İşte maalesef tüm bu soruların cevabı için hepimiz beklemek zorundayız. Hem de tüm bunlar bir haftada belli olmaz birkaç hafta bekleyeceğiz. İlk bölüme kadar yazacak söyleyecek bir şey kalmadı sözün bittiği yerdeyiz. İşte o ilk bölüm ve yorumlarda buluşana dek kendinize iyi bakın sevgi ile kalın.