Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

8. Gün dizisi ne zaman başlıyor?

Mar 17, 2018

atv ekranlarında yayınlanacak olan 8. Gün dizisinin yayın günü belli oldu.

Kadrosunda Burcu Biricik, Musa Uzunlar, Buğra Gülsoy, Cem Davran, Ceyda Düvenci, Yiğit Kirazcı, Hakan Kurtaş gibi oyuncuların yer aldığı dizi 19 Mart Pazartesi akşamı yayın hayatına başlıyor.

Yapımcılığını da Ay Yapım'ın üstlendiği 8. Gün'ün yönetmenliğini Çağrı Vila Lostuvalı ve Ender Mıhlar üstlenirken dizinin senaristliğini Toprak Karaoğlu, Savaş Korkmaz ve Seda Çalışır kaleme alıyor.

8. Gün'ün konusu da şu şekilde:

Bahar, eşi Ahmet'le çok mutlu bir hayat sürerken annesi Şehnaz'ın ani ölüm haberiyle perişan olur. Başarılı bir yazılım mühendisi olan Şehnaz ölmeden önce, ülke güvenliği için bir devrim niteliği taşıyan milli jet yazılımını tamamlamış ve bu sayede çalıştığı şirketin gözbebeği olmuştur. Şehnaz, yazılım aktif hale getirilecekken büyük bir sorunla karşılaşır; sisteme sızılmıştır. Bu, tek kurşun atmadan ülkeyi ele geçirebilecekleri anlamına geliyordur. Şehnaz, bu felakete engel olmaya çalışırken sisteme sızan adamlar tarafından durdurulur ve tuzağa düşürülür.

Şehnaz'ın ölüm haberi tüm ülkede büyük bir şok etkisi yaratır. Bahar ise annesinin öldüğüne başta inanmasa da bu durumu kabullenmek zorunda kalır. Şehnaz'ın ölümüne sebep olanlar şimdi Bahar'ın peşindedir; Bahar'a hayatının en kötü gecesini yaşatırlar.

Bu karanlık adamların başında Ozan vardır. Tüm hayatı bir anda alt üst olan Bahar, artık yolun sonuna gelmiştir. Bu sefer de karşısına eli kanlı bir mafya eskisi olan Hayati çıkar. Bundan sonra Bahar için hiçbir şey ve hiç kimse eskisi gibi olmayacaktır.