Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Medmed Bir Cihan Fatihi dizisi başlıyor!

Mar 16, 2018

Kanal D'nin yapımcılığını O3 Medya'nın yaptığı ve başlaması uzun zamandır merakla beklenen dizisi 'Medmed Bir Cihan Fatihi' dizisinin yayın günü belli oldu.

Ünlü oyuncu Kenan İmirzalıoğlu'nun Fatih Sultan Medmed'i canlandıracağı dizi 20 Mart Salı akşamı yayın hayatına başlayacak.

Güçlü oyuncu kadrosu ile dikkat çeken dizide adını tarihe sayfalarına altın harflerle yazdırmış bir padişahın zafere giden yol üzerinde yaşadıkları anlatılacak.

Kadrosunda; Çetin Tekindor, Gürkan Uygun, Büşra Develi, Sedef Avcı, Hazal Filiz Küçükköse, Ertan Saban, Funda Eryiğit, İsmail Demirci, Altan Erkekli, Meral Çetinkaya, Toprak Sağlam, Burak Tamdoğan, İdil Fırat, Leyla Tanlar, Mert Yazıcıoğlu gibi oyunların yer aldığı dizinin yönetmen koltuğunda da Cevdet Mercan oturuyor.

Dizinin ana hikayesi de şu şekilde:

Kadim şehir yüzyıllar boyunca defalarca kuşatılmış; ama ne toplar güçlü surlarında tek bir gedik açabilmiş ne de Haliç’in devasa zinciri düşman gemilerine geçit vermiştir. Üstelik Mehmed şehri almak istiyorsa yalnız Bizans İmparatorluğu'na ve arkasındaki Hristiyan âlemine karşı değil, devlet içindeki en büyük muhalifi kudretli veziriazam Çandarlı Halil Paşa’ya karşı da mücadele etmek zorundadır.

Çağının çok ötesindeki bu büyük Sultan parlak zekâsı, askeri ve stratejik dehası, aklı ve zafere olan inancıyla, her türlü engeli aşarak ilerler. Tahta çıktıktan iki yıl sonra şehri kuşatır, yalnızca 53 gün süren bir kuşatmanın ardından, “imkânsız” denileni başararak Konstantinopolis’i fetheder.  En büyük hayalini gerçekleştirerek adını tarihe yazdırır. O günden sonra Fatih namıyla anılan Sultan Mehmed Han, bu zaferiyle yeni bir çağın kapısını aralar ve yüzyıllar boyunca kıtalara hükmedecek olan büyük bir Cihan İmparatorluğu'nun da temellerini atar.

Medmed Bir Cihan Fatihi fragmanı